Татарське село "Заходь, скотино" змінило назву Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2012 16:54 · Розділ: Події у світі

Цими днями депутати Державної ради Республіки Татарстан повернули селу "Кер хайван" історичну назву "Корайван". До цього часу вона звучала як "Кер хайван", що в перекладі на українську означає "Заходь, скотино".

І ось недавно мешканці села домоглися його перейменування. Про те, що село називають невірно, було відомо ще з 60-х років минулого століття. Та за радянських часів мешканцям Татарстану суворо заборонялося говорити про цю проблему з політичних міркувань. Однак протягом останнього десятиліття люди почали надсилати звернення до місцевих депутатів, а ті намагалися замовчати проблему.

Сама село розташовується на відстані ста кілометрів від Казані. На в'їзді в населений пункт ви не побачите покажчика з неправильною назвою - мешканці села власноруч встановили табличку з історичним "Корайван". Самі вони є людьми доброзичливими та гостинними.

А ось іще один лінгвістичний конфуз, який трапився з чуваським селом, розташованим на території Татарстану.

Назва села звучить як Сіктерме. В чуваській мові воно означає "гойдалка" або "колиска", а по-татарськи звучить лайливо, в дуже м'якій інтерпретації означає "не діставай мене". Зрозуміло, що татари вважають назву села образливою. Тоді було вирішено приписати до назви села прізвище поета Педера Хузангая, і тепер село називається "Сіктерме Хузангаєво".

До речі, курйози в назвах населених пунктів зустрічаються і за кордоном. Так, нещодавно селищами-побратимами стали американське село під назвою Нудне (Boring, Боринг) в штаті Орегон та шотландську село Скучне (Dull, Даллі; яке ще можна перекласти як Тупе).

Ідея налагодити дружні взаємини двох населених пунктів зародилася у голові мешканки Шотландії, яка, перебуваючи в США, в Орегоні, випадково під час велосипедної прогулянки завітала в Боринг. Повернувшись додому, вона звернулася до представників влади Далла, розповівши їм про існування Боринга, після чого було вирішено встановити дружні зв'язки між двома населеними пунктами.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу