14 вимерлих тварин, яких можна воскресити Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2012 14:53 · Розділ: Природа

На сьогоднішній день вчені впевнені, що повернення до життя багатьох вимерлих тварин - це лише питання часу. Для того, щоб успішно клонувати зниклі види, вченим необхідно відшукати максимально неушкоджену ДНК. Отож виходить, що деякі тварини мають більше шансів воскреснути, ніж інші. Хорошими кандидатами на воскресіння є порівняно недавно втрачені тварини, генетичний матеріал яких зберігається в музеях, або давні тварини, які збереглися у вічній мерзлоті протягом останнього льодовикового періоду. Пропонуємо вашій увазі 14 тварин, яких можна воскресити шляхом клонування.

1. Шерстистий мамонт. На початку 2011 року японські вчені заявили, що протягом п'яти років клонують шерстистого мамонта. Мамонти - це й справді гідні кандидати на воскресіння, оскільки вимерли вони зовсім недавно. Окрім того, народити мамонта зможе слониха.

2. Сумчастий вовк, який свого часу мешкав у Австралії, був найбільшим відомим науці хижим сумчастим сучасного світу. Вимер він у 1930-х роках минулого століття, здебільшого через браконьєрство. Зразки цих тварин залишаються неушкодженими та зберігаються в музеях.

Шаблезубий кіт
Шаблезубий кіт

3. Піренейський козеріг. Саме цю тварину вдалося відродити вченим... на цілих сім хвилин. Клонований зародок, який містив реанімовану ДНК останнього відомого піренейського козерога, успішно з'явився на світ після того, як був імплантований в утробу домашньої кози. Останнім відомим піренейським козерогом була самка, яка загинула, впавши з дерева у 2000 році.

4. Шаблезубий кіт. Ці тварини насправді є багатообіцяючими кандидатами, особливо у плані воскресіння. Вони вимерли близько 11 000 років тому, але їхні викопні рештки добре збереглися завдяки морозному середовищу їхнього проживання.

5. Моа. Ці гігантські птахи, які не вміли літати, зовні нагадують африканських страусів та ему, але без крил. Свого часу вони були найбільшими птахами на Землі. Моа вимерли якихось 600 років тому, отож їхнє пір'я та яйця можна знайти майже зовсім недоторканими.

Окрім перелічених видів, спеціалісти твердять, що вже найближчим часом їм вдасться відновити наступні види: птаха додо, який вимер через 80 років після відкриття, гігантського лінивця, більше схожого на великого ведмедя, каролінського папугу, якого винищили через попит на пір'я, що ставало прикрасою для дамських капелюхів, волохатого носорога Плейстоценового періоду, який проживав у арктичних снігах 10 000 років тому, та мандрівних голубів, яких до 1914 безжально винищили мисливці. Хорошими кандидатами на клонування вважаються також гігантський олень, річковий дельфін Байджі, птах Гуйян та, нарешті, неандерталець.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу