Найцікавіші підводні подорожі Автор: lesya · Опубліковано: 27.04.2012 23:22 · Розділ: Природа

Якщо ви все життя мріяли вивчати підводні глибини та побувати в найпотаємніших місцях океану, то ця стаття для вас. Для того, щоб вдосталь попірнати вам знадобляться навички дайвера та кругленька сума грошей. А ми розкажемо, які місця краще обрати для підводного круїзу.

1. До «Титаніка». Останки найвідомішого круїзного лайнера світу покояться на дні Атлантичного океану на глибині 4 кілометрів. Перші «туристи» потрапили на «Титанік» ще на початку 1990-х років, тоді ці експедиції коштували близько 30 000 доларів. Сьогодні ж така подорож коштуватиме 60 000 доларів. До речі, зовсім недавно останки затонулого судна перейшли під охорону ЮНЕСКО.

ЛінкорБісмарк (фото з сайту artnow.ru)
ЛінкорБісмарк (фото з сайту artnow.ru)

2. До «Бісмарка». На дні північної Атлантики навіки похований легендарний лінкор німецького військового флоту «Бісмарк», який затонув під час свого єдиного походу в травні 1941 року. Місце загибелі виявили не так давно - у 1989 завдяки зусиллям Роберта Балларда, який свого часу виявив «Титанік». Експедиція до «Бісмарка» коштуватиме 47500 доларів.

3. До жерла підводних вулканів. Гідротермальні жерла - це кратери глибоководних вулканів. В народі їх ще називають «чорними курцями». Туди можна потрапити на батискафах «Мир». Кратери на глибині близько 3000 метрів випускають чорний туман.

4. В глибини Арктики. За словами вчених, найглибший Північно-Льодовитий океан був відрізаний від світового океану на 2 мільйони років, отож в його водах сформувалися унікальні екосистеми. З цієї причини занурення у води Арктики - це заповітна мрія будь-якого дайвера. Цього року вісім бажаючих зануритися в глибини Арктикт зможуть приєднатися до наукової експедиції, організованої компанією Deep Ocean Expeditions, вирушивши в захоплюючу 35-денну подорож. Незабутнє занурення в льодяну воду коштуватиме 375 000 доларів.

5. В Маріанську западину. На сьогоднішній день лише трьом мешканцям планети вдалося зануритися в Маріанський жолоб - найглибше місце нашої планети, яке знаходиться на північному заході Тихого океану неподалік Маріанських островів. Недавно це зробив знаменитий режисер Джеймс Кемерон. Подорож обійшлася йому в 7 мільйонів доларів. Однак вже найближчим часом компанія Virgin Oceanic планує створити потужні багатомісні батискафи для відвідин найглибшого місця океану.

Джерело: http://www.novosti.travel

Інші новини розділу