Мусульманам заборонили сідати за кермо "Шевроле" Автор: lesya · Опубліковано: 27.04.2012 21:20 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно єгипетський шейх заборонив мусульманам купувати автомобілі марки «Шевроле». І не лише купувати, але і їздити на таких автомобілях віднедавна мусульманам теж не можна. Причина такого рішення криється в логотипі компанії, який, за словами релігійного діяча, зовні нагадує християнський хрест, що є забороненим для правовірних.

Таке рішення шейха викликало обурення у суспільстві. Відомий єгипетський телеведучий на ім’я Амр Адіб в прямому ефірі вирішив прокоментувати заборону шейха. «Чому після майже ста років існування марки «Шевроле» так званий символ християнства на решітці радіатора помітили тільки зараз? Та й ми хіба молимося на нього?» - запитує ведучий. Свій гнівний виступ Адіб закінчив запитанням, адресованим шейху країни: «В той час як у Єгипті стільки проблем, ви стурбовані християнським хрестом?»

У даному контексті нагадаємо, що компанія «Шевроле» була заснована 3 листопада 1911 року. Її назвали на честь відомого автомобільного гонщика Луї Шевроле, який виступав у гоночній команді «Бьюїк».

Перший автомобіль марки «Шевроле» побачив світ у 1911 році. «Шевроле Т-90» був оснащений шестициліндровим двигуном об'ємом 4,9 літра потужністю 30 кінських сил. Максимальна швидкість, яку розвивав автомобіль, становила 105 кілометрів на годину.

І поки в світі не вщухають пристрасті навколо компанії «Шевроле», інша компанія-автовиробник - Volvo - створила автомобілі з особливим склом, здатним самостійно розбиватися.

Так, цими днями шведська компанія Volvo представила світові принципово нову систему безпеки, яка отримала назву Rescue and Escape Guidance System. Розроблена система дозволить водієві та пасажирам врятуватися навіть у випадках, коли автомобіль в результаті ДТП впав у воду та почав тонути.

Головним діючим елементом системи стали вбудовані в двері датчики, які реагують на зміну тиску. Отож якщо автомобіль почне тонути, датчики активізують спеціальне обладнання, яке розіб’є бічне скло автомобіля до того, як ви опинитеся під водою.

Систему планують випробувати на 29 поліцейських машинах у Нідерландах, де лише протягом останнього року потонуло 750 автомобілів та 50 людей загинули через те, що не змогли вибратися з автомобіля.

Джерело: http://www.km.ru/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.