Після бурхливої ночі Сталін наказав убити Джона Уейна Автор: lesya · Опубліковано: 27.04.2012 18:49 · Розділ: Політика

В один із найбожевільніших епізодів холодної війни тиран і диктатор Йосип Сталін намагався вбити символ Америки, Джона Уейна, повідомляє ABC. З цією метою він навіть відправив двох найманців НКВД, щоб ті проникли в Голлівуд.

Так, наприкінці 1940-х років, повернувшись з мирної конференції у Нью-Йорку радянський кінорежисер Сергій Герасимов розповів Сталіну про ковбоя, який підняв антикомуністичний прапор в Голлівуді. І справді, на той час Джон Уейн був уособленням американських цінностей та очолював Асоціацію зі збереження американських ідеалів.

Джон Уейн
Джон Уейн

За наказом "диригента оркестру чисток" (так називали Лаврентія Берію), до Голлівуду вирушили двоє "товаришів", яким все-таки вдалося проникнути на територію студії Warner Brothers під виглядом агентів ФБР. Однак перш ніж вони змогли вистрілити в Уейна, їх затримали справжні федеральні агенти.

Після цих подій, які могли закінчитися трагічно, актор полюбляв жартувати, що "товаришів", які намагалися у нього вистрілити, відвели на пляж і здерли з них шкіру, що, за твердженням журналістів видання, більше нагадує пусті балачки, які люблять вести на вечірках. Насправді ж російських агентів відправили назад в СРСР, де на них чекала незавидна доля: Берія організував їм "квиток в один кінець" в сибірську глухомань.

Сталін помер у 1953 році, а Джону Уейну і справді судилося стати символом Америки: у 1979 році його співвітчизники назвали ковбоя другим у списку найбільш знаменитих американців – перше місце дісталося Аврааму Лінкольну. До речі, все це зовсім не вигадки: у своїх спогадах Хрущов підтвердив, що наказ убити Уейна існував в реальності, однак після смерті Сталіна він його анулював.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.