У передмісті Парижа з'явиться еко-острів Автор: lesya · Опубліковано: 27.04.2012 16:46 · Розділ: Екологія

Невеликий острівець Сегуїн (Seguin), розташований на річці Сена на північний захід від Парижа в передмісті Булонь-Бійанкур (Boulogne-Billancourt), в минулому столітті був індустріальною зоною – тут аж до 1992 року функціонував один з найбільших в регіоні автозаводів концерну «Renault». Однак цього року спустошений ландшафт почне перетворюватися в такий собі еко-острів. Проект Жана Нувеля (Jean Nouvel) планують закінчити до 2023 року.

Автор проекту - один з найвідоміших архітекторів Франції, який розробив більше 25 солідних проектів для Європи, Азії, Північної та Південної Америки.

На острові не буде жодного авто
На острові не буде жодного авто

Згідно з проектом, 300 000 квадратних метрів колишньої промислової зони перетворяться в самодостатній простір, в якому гармонійно співіснуватимуть приватне життя, бізнес, мистецтво та освіта. Тут зможуть мешкати люди різного достатку. Частину території острова займуть офісні приміщення. Тут також планується збудувати безліч магазинів, кінотеатрів, ресторанів, готелів та школу. Однак найбільшими повинні стати зони відпочинку: зелені тераси, сади, набережні і парки, розмальовані пішохідними доріжками.

На березі Сегуїна планують відкрити музичний комплекс, який складатиметься з двох концертних залів: в першому – на 800 глядацьких місць – гратимуть класичну музику, а другий, розрахований на 5000 глядачів, призначений для сучасного звучання.

Еко-острів
Еко-острів

Формою острів нагадує рибу, що пливе. На місці голови цієї «риби» розміститься центр мистецтв «Le Cube» (Куб). Тут відкриються галереї художників, фотографів та колекцій історичних реліквій Франції. Фактично «Le Cube» повинен стати серцем Фонду Франсуа Піно, його «духовним притулком», місцем для роздумів, де відсутній шум та задушливий сморід автомобілів.

На острові не буде жодної машини, а особистий автотранспорт повністю замінять громадським - приміром, екологічно чистий трамвай з'єднає між собою всі об'єкти набережної.

Жан Нувель передбачив стовідсоткове використання відновлюваних джерел енергії, які повністю забезпечать життєдіяльність Сегуїна.

Джерело: http://www.facepla.net/

Інші новини розділу