Міфи, пов'язані з аварією на ЧАЕС Автор: lesya · Опубліковано: 27.04.2012 12:49 · Розділ: Екологія

Цими днями спеціалісти спробували розібратися, що ж із того, що говорять про аварію на Чорнобильській АЕС правда, а що вигадки. Фахівці з’ясували, що насправді з трагедією пов’язано безліч міфів, які ми, не замислюючись, сприймаємо як реальність. Ось деякі з них.

1.Аварія на Чорнобильській АЕС катастрофічно вплинула на здоров'я сотень тисяч людей. Насправді ж єдиним серйозним наслідком аварії став рак щитовидної залози серед дітей, та й то якщо б було проведено йодну профілактику та введено обмеження на споживання продуктів місцевого виробництва, цих трагічних наслідків вдалося б уникнути.

Аварія на ЧАЕС (фото з wek.com.ua)
Аварія на ЧАЕС (фото з wek.com.ua)

Окрім того, спеціалісти підрахували, що мешканці Фінляндії та інших країн Європи отримують набагато більшу дозу радіації, ніж мешканці України, які мешкають в слабозаражених регіонах. Більше того, та доза радіації, яку зазвичай отримує пацієнт в результаті комп'ютерної томографії всього тіла, еквівалентна сумарній дозі, акумульованої за 20 років мешканцями малозаражених районів після Чорнобильської аварії.

2. Генетичні наслідки аварії на ЧАЕС просто жахливі. Насправді ж вченим ніколи не вдавалося виявити якихось генетичних наслідків радіаційного опромінення. Отож розмови про генетичні наслідки Чорнобильської катастрофи можна вважати фантастикою.

3.Евакуація людей з Прип'яті та прилеглих територій була погано організована, і людям дотепер не можна повертатися в зону. Профессиональная аварийно спасательная служба справювала якісно по відоношенню до населення, але бездумно по відношенню до міста. Насправді ж евакуацію 120 000 осіб провели швидко і професійно. Ймовірно, в Прип’ять можна було б повернутися, але для цього необхідно було провести відповідні заходи з дезактивації та очищення території, чого ніхто не зробив.

4. Аварія на ЧАЕС стала першою великою аварією на атомних станціях. Та це не так – у 1979 році в Пенсільванії, США, сталася аварія на АЕС "Три Майл Айленд", в результаті якої розплавилася активна зона реактора.

5. В аварії винен "мирний атом", отож ним не можна керувати, бо він рано чи пізно вирветься назовні і знищить все навколо. Насправді є три причини аварії на ЧАЕС, і "мирний атом" тут ні до чого.

По-перше, персонал атомної станції порушив інструкції та правила під час проведення програми випробувань. По-друге, конструкція реактора АЕС в разі помилки персоналу допускала розгортання аварії. Після катастрофи 1986 року системи безпеки атомних станцій в цілому світі були максимально вдосконалені з метою виключення фактору людини. По-третє, рішення про передачу атомних станцій в Міненерго СРСР було вкрай необдуманим, адже персонал Міненерго складався з людей, зовсім не підготованих для експлуатації АЕС.

Джерело: http://ecoportal.su

Інші новини розділу