У Німеччині створено шини, здатні адапуватися до погодних умов та дороги Автор: lesya · Опубліковано: 26.04.2012 17:54 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно Група німецьких фахівців створила перші в світі «розумні» шини, здатні адаптуватися до умов експлуатації. Авторами розробки стали вчені з Університету прикладних наук в Лейпцигу під керівництвом професора Детлефа Рімера. Інноваційні шини були продемонстровані на найбільшому науковому ярмарку в Ганновері, який відкрився цього тижня.

«Вибір шин на сьогоднішній день - це пошук компромісу між ефективністю гальмування та витратою палива, - говорить Рімер. Водієві доводиться заздалегідь враховувати всі можливі погодні умови, адже замінити шини в дорозі він вже не зможе».

Зі спеціальними «адаптивними шинами» проблема зі змінними погодними умовами зникає сама по собі: вбудовані електронні сенсори визначать не лише погодні умови (сухо, дощ чи сніг), але й розпізнають основні особливості траси, виявивши, чи це асфальтоване шосе, чи ґрунтова дорога. Водієві навіть не доведеться зупинятися - рельєф шин змінюється безпосередньо на ходу, автоматично адаптовуючись до умов дороги. «Таким чином, у вас завжди з собою будуть оптимальні шини, а це дозволить суттєво економити пальне, - вважає вчений. - Водієві не буде потреби думати про вибір ґуми - шини «думатимуть» за нього».

У цих шинах нема повітря
У цих шинах нема повітря

Щоправда, на сьогоднішній день над «розумними шинами» доведеться ще добряче попрацювати. Зараз вчені продовжують експериментувати з різними матеріалами. Однак, за словами Рімера, оригінальна технологія вже була запатентована.

Зауважимо також, що на сьогоднішній день у світі чимало фахівців працюють над створенням універсальних шин, які б і їзду хорошу забезпечували, і пальне економили, та ще й щоб виготовлені були з екологічних матеріалів.

Зовсім недавно спеціалісти компанії Bridgestone розробили шини без повітря. Ці шини не потрібно накачувати. За словами розробників, власникам таких шин більше не доведеться перевіряти рівень тиску в шинах. Окрім того, завдяки особливій комірчастій формі новим шинам не страшні проколи.

Концептуальні шини, які отримали назву Air-Free Concept, виготовлені з термопластичної ґуми. Їх доцільно використовувати в невеликих машинах, приміром, електрокарах. Чотири шини здатні витримати навантаження до 600 кг.

Джерело: http://zhelezyaka.com http://www.autonews.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.