Сад богів на річці Святого Лаврентія Автор: lesya · Опубліковано: 26.04.2012 15:45 · Розділ: Природа

Сад богів на річці Святого Лаврентія вражає своє красою та вишуканістю, знову і знову приваблюючи натовпи туристів та бажаючих насолодитися незвичайною гармонійністю нашої природи.

Насправді цих садів набагато більше. На описуваній ділянці річки Святого Лаврентія завдовжки 80 кілометрів рекордне число островів - близько 1800. Найбільший острів простягнувся на 40 футів, а найменші осколки скель можуть служити перевалами хіба що для перелітних птахів.

Острови востаннє перерахували на початку XVIII століття. Для того, щоб не оминути увагою жоден острів, спеціалісти використовували такий критерій: островом вважали ділянку суші, яка знаходиться над водою протягом 365 днів в році, площа якої перевищує один квадратний фут. І на цьому острові обов'язково повинне рости дерево, хоча б одне. Таких островів назбиралося 1793. До речі, ці острови знаходяться на самісінькому кордоні між США та Канадою. Країни домовилися, що кордон не повинен проходити по жодному острову. А прибережну територію держави вирішено було поділити наступним чином: русло річки в радіусі 100 метрів від острова належить тій країні, що й сам острів. В результаті такого поділу лінія кордону виявилася дуже ламаною та звивистою.

Островів Налічується близько 1800
Островів Налічується близько 1800

Індіанці, які так полюбляли полювати й рибалити в цьому регіоні, по-своєму пояснюють появу такого дивного ландшафту. Саме тут, за їхніми віруваннями, і був рай на землі. Однак люди у своїй кровожерливості прогнівили Великого Духа, який вирішив забрати землю на небо. Та, поспішаючи, божество впустило шматок землі, яка, впавши, розбилася на тисячу островів.

Насправді ж тут колись були гори, а ці часом крихітні острови - це їхні вершини, щоправда, дуже згладжені тисячолітнім впливом води та вітру.

Острів вражає своєю красою
Острів вражає своєю красою

Найцікавішими є острови Волф (Wolfe Island) і Хат (Heart Island). Wolfe Island - найбільший із островів, розташований в самому гирлі річки, майже в озері Онтаріо.. А другий - Heart Island славиться розкішним замком - Boldt Castle, який нагадує лицарські замки на Рейні. Його свого часу вирішив збудувати для своєї коханої Луїзи Джордж Болдт. Та через раптову смерть жінки будівництво довелося зупинити. Замок добудували та відновили порівняно недавно.

Джерело: http://turist.mirtesen.ru

Інші новини розділу