Цікаві місця нашої планети Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2012 23:09 · Розділ: Цікаві факти

На Землі є багато місць, природа яких зачаровує, вражає та дивує. Ось деякі з них.

1.К’єрагболтен – велетенський камінь, який застряг над прірвою глибиною 1084 метра у Норвегії. Обсяг цього каменя сягає п'яти кубічних метрів. І небезпечний він не так своїм розташуванням, як ставленням туристів до цього і справді небезпечного дива природи. Деякі сміливці не лише наважуються сфотографуватися на цьому камені, але й примудряються навіть розбити намет та переночувати в такому надзвичайно мальовничому місці.


2. Темна алея в Ірландії. Неподалік села Армой у графстві Антрім в Північній Ірландії ростуть прекрасні букові дерева, вік яких сягає 300 років. Гілки дерев дуже тісно сплетені, отож місцеві мешканці охрестили тунель з дерев «Темною алеєю» (Dark Hedges).

Це місце стало улюбленим серед ірландських фотографів, які прямують сюди в різні пори року і в різний час доби, щоб зробити унікальні знімки. І не дарма:фотографії буків, зроблені на сонячному світлі, в тумані або ж у вечірніх сутінках, чудово передають атмосферу таємничого зачарованого лісу.

3.Річка з бірюзовою водою. В національному парку Коста-Ріки Tenorio Volcano тече незвичайна річка, води якої мають бірюзове забарвлення. Ця диво-річка називається Селесте.

Бірюзове забарвлення річкової води пов'язане з вулканічною активністю регіону. Так, сірка і карбонат кальцію, взаємодіючи між собою, надають воді такого унікального забарвлення.

4.«Висяче» озеро Сорвагсватн. Озеро Сорвагсватн, або Лейтісватн, як його ще називають, розташоване на найбільшому острові Фарерского архіпелагу - Вагар. Дві назви озера викликані тим, що поблизу водойми розташовані два населені пункти, мешканці яких змагаються за право називати озеро по-своєму.

Так, мешканці селища Мідвагс дали озеру назву Лейтісватн, оскільки землі поруч з водоймою вони називають Лейті (Leiti). Однак мешканці містечка Сорвагсватн, розташованого трохи далі від озера, бажають, щоб водойму назвали на честь їхнього міста, оскільки воно виникло набагато раніше Мідвагса. Окрім цих двох назв, існує й третя - просто «Озеро» (Vatni).

Озеро має площу в три з половиною квадратні кілометри, його довжина становить шість кілометрів, і воно є найбільшим на Фарерських островах. В ньому немає нічого примітного, окрім однієї деталі - його водна гладь впритул підходить до океану та нібито нависає над ним. Збоку здається, ніби води Сорвагсватна підносяться над океаном на сотню метрів. Насправді, це не так - перепад висот становить якихось 30 метрів. З озера вода стікає в океан, утворюючи однойменний водоспад.

Джерело: http://shebeke.az/

Інші новини розділу