В Україні з`явився перший ресторанний гід «Сто кращих ресторанів» Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.06.2009 16:58 · Розділ: Суспільство

В Україні з`явився перший ресторанний гід «Сто кращих ресторанів». За словами Ігора Криволапова, керівника Національного проекту «100 кращих ресторанів України 2008», в світі сотні таких гідів, як, наприклад, Michelin Rouge Guide та The S.Pellegrino World’s 50 Best Restaurants, проте для Україні це перший путівник.

У проекті взяли участь понад 200 ресторанів, з яких за результатами анкетування "таємних гостей" була обрана сотня найкращих ресторанів. «Наша інспекція є наймасштабнішим польовим дослідженням ресторанного ринку за всю історію України. Таємні гості, що пройшли спеціальну підготовку, двічі відвідали кожен із двохсот заздалегідь відібраних закладів з усіх регіонів країни», - повідомив керівник проекту. При цьому, в спірних ситуаціях, коли їх оцінки дуже відрізнялися, проводилися контрольні – треті відвідини.

У рамках проекту інспектувалися заклади Києва і Київської області, Ялти, Алушти, Гурзуфа, Донецька, Одеси, Чернівців, Рівного, Ужгорода, Мукачевого, Львова, Буковеля, Трускавця, Полтави, Сум, Дніпропетровська, Харкова, Запоріжжя, Хмельницького, Луцька, Івано-Франківської та Черкаської областей. Більшість з оцінюваних ресторанів належать до найвищого цінового сегменту (середній чек від 150-200 грн.) і до того моменту працювали не менш як півроку.

«Експертна анкета, яку заповнювали таємні гості, була складена згідно з міжнародними стандартами оцінки закладів рівня Fine Dining і включала 72 питання і ряд додаткових коментарів у 12 розділах», - додав він. При цьому винні карти закладів не оцінювалися, оскільки, на думку фахівця, це поставило б у нерівні умови, наприклад, ресторани французької кухні і української або японської. Як стверджують організатори конкурсу, участь ресторану в даному проекті безкоштовна, а його результати – об'єктивні та неупереджені.

За результатами дослідження, 63 ресторани з підсумкового списку переможців представляють Київ та область, 6 – Дніпропетровськ та область, 4 – Донецьк, 1 – Житомир, 3 – Львів, 8 – Одесу, 1 – Ужгород, 6 – Харків, 1 – Хмельницький, 1 – Чернівці, 1 – Черкаси, 4 – Ялту і Крим, 1 – Яремче. В кращих закладах України найбільш поширена європейська кухня – (28). Наступними за популярністю є: італійська (14), українська (11), французька (11) і японська (5).

В рамках проекту підготовлено і випущено кишеньковий двомовний гід «100 кращих ресторанів України 2008». Також буде створена інтерактивна версія путівника в мережі Інтернет.

Джерело mmr.net.ua


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.