Вчені виявили ген, який відповідає за інтелект Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2012 00:15 · Розділ: Наука

Цими днями каліфорнійським вченим вдалося відповісти на запитання, чому одні люди розумніші за інших. Як виявилося, вся справа в гені, який відповідає за розмір мозку, роблячи одних людей певною мірою розумнішими за інших.

Це відкриття вченим вдалося зробити цілком випадково. В рамках вивчення причин генетичних захворювань головного мозку, вчені виявили декілька варіацій гена HMGA2.

За словами Пола Томпсона, невролога з університету Лос-Анджелеса, саме цей ген і визначає рівень інтелекту людини, та, на щастя, це далеко не єдиний фактор, який впливає на наш розум. В результаті досліджень виявилося, що люди з конкретною хімічною структурою певної ділянки гена HMGA2 є розумнішими за інших. Та при цьому всі інші складові інтелектуальності повинні бути однаковими.

За рівень інтелекту відповідає певний ген
За рівень інтелекту відповідає певний ген

З’ясувавши, що на інтелект людини можуть впливати незначні з міни в генах, доктор Томпсон дуже здивувався. В рамках експерименту вчені вивчили ДНК більше 20 000 осіб, серед яких були мешканці Європи, Північної Америки та Австралії. Люди, у яких було виявлено певні зміни в гені HMGA2, в усіх випадках проходили тест на виявлення IQ значно краще за інших. Їхні результати в середньому були вищі на 1,3 бала.

А трохи раніше вченим вдалося виявити ген, який відповідає за кар’єрний ріст. Експеримент учених базувався на дослідженні поведінки мишей, яких по двоє запускали у вузьку трубу, де розминутися вельми непросто.

Та миша, яка є слабшою духом, неодмінно поступатиметься дорогою сильнішій особині. Миші, якій було імплантовано особливий ген, набагато швидше просувалася в ієрархічній структурі, через що інші особини поступалися їй дорогою.

Отож наявність гена GluR4 сприятиме розвиткові лідерських якостей, успішності та цілеспрямованості. На другій стадії експерименту піддослідним вводили ген R4Ct, який характеризується протилежним ефектом.

Він, навпаки, пригнічує передачу нервових імпульсів та сигналів, роблячи тварин слабшими і не здатними займати лідируюче положення в ієрархічній структурі. Отож виходить, що імплантація гена GluR4 сприятиме розвитку лідерських якостей, витривалості, цілеспрямованості та успішності людини, тоді як введення гена R4Ct, навпаки, викликатиме агресивність і стресову стійкість.

Джерело: http://www.kp.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.