Вчені знайшли дітей Клеопатри Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2012 19:10 · Розділ: Наука

Нещодавно італійські єгиптологи виявили статую, яка зображує дітей Клеопатри VII та Марка Антонія. Скульптуру було знайдено ще у 1918 році неподалік храму в місті Дендера на західному березі Нілу. Знахідка одразу ж була передана у власність Єгипетського Музею в Каїрі, де вона залишалася майже недослідженою.

Однак італійські фахівці твердять, що скульптура під індексом JE 46278, висота якої сягає 10 метрів, є відтворенням Олександра Геліоса та його сестри Клеопатри Селени II. Двоє дітей, дівчинка і хлопчик, стоять поруч, обнявшись. Їхні ноги обплутали дві змії. Над головою хлопчика зображене сонце, а над головою дівчинки - місяць. Обидва символи прикрашені очима Гора.

«На жаль, контури та риси обличчя вгадуються важко, вони погано помітні, та попри це нам вдалося побачити, що у хлопчика було кучеряве волосся та коса з правого боку. Дівчинка зображена із зачіскою в стилі melon coiffure, характерною для династії Птолемеїв», - розповіла Джузеппіна Капріотті з National Research Council.

Близнюки Клеопатри
Близнюки Клеопатри

На думку спеціалістів, статуя була створена десь наприкінці птолемеївського періоду, після того, як Марк Антоній визнав близнюків у 37 р. до н.е.

До речі, це не єдині діти Клеопатри VII. У 47 році до н. е.. вона народила первістка Цезаріона, який був сином Юлія Цезаря, а у 36 році до н. е.. вона стала матір’ю Птолемея Філадельфа.

Близнюків єгипетська цариця народила у 40 році до н. е.. Їх назвали Клеопатрою та Олександром, і лише через три роки батько Антоній офіційно визнав їх, будучи в Антіохії. Після визнання батьківства діти отримали нові імена: Олександр Геліос (Сонце) та Клеопатра Селена (Місяць). До речі, момент для надання монаршим нащадкам божественного статусу було вибрано дуже вдало: саме в цей час відбулося сонячне затемнення. І хоча у Єгипті Місяць вважався чоловічим божеством, батьки вирішили слідувати грецькій традиції.

У 30 році до н. е.., зазнавши поразки у війні з Римом, Клеопатра та Марк Антоній наклали на себе руки. Після цього відомостей про дітей Клеопатри майже не збереглося. Відомо лише, що Цезаріона умертвили за наказом Октавіана, інших відвезли в Рим та віддали на виховання Октавії - сестрі Октавіана, з якою й був офіційно одружений Антоній. Після цього сліди Александра і Птолемея губляться. А Клеопатру Селену видали заміж за Юбу II, царя Мавританії. Вона народила всього одного сина - також Птолемея Філадельфа. Її зображали на монетах разом з Юбою - ймовірно, вона правила Мавританією нарівні зі своїм чоловіком.

Джерело: http://zhelezyaka.com/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.