Ліва щока є привабливішою за праву Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2012 17:09 · Розділ: Наука

Вчені, порівнявши естетичну та емоційну привабливість лівої і правої половини людського обличчя, дійшли висновку, що привабливішою у цьому плані є все-таки ліва.

Так, величезна частина емоцій передається за допомогою міміки: лицьові м'язи часом говорять більше, ніж сама розмова. А нещодавно вчені з Уейк-Форестского університету у США з’ясували, що саме обличчя в цьому сенсі неоднорідне. І справді, ліва половина виражає емоції набагато активніше, ніж права.

У рамках дослідження вчені спробували порівняти привабливість лівого та правого профілю, використавши чорно-білі фотопортрети чоловіків і жінок. Частина зображень були оригінальними знімками, зробленими зліва і справа, решта фотографій - дзеркальним відображенням лівого чи правого профілю.

Вчені виявили, що ліва сторона обличчя набагато більше приваблювала учасників експерименту. І оскільки фотографії були чорно-білими, вчені вважають, що привабливість лівої половини обличчя - заслуга виключно лицьових м'язів. При цьому вчені припускають, що рівень привабливості зумовлюється більшою емоційністю, тобто, іншими словами, наша ліва щока емоційніша та більш відкрита світові, ніж права.

Обличчя з двох лівих половинок є привабливішим, ніж з двох правих
Обличчя з двох лівих половинок є привабливішим, ніж з двох правих

В рамках дослідження вчені використовували не лише доволі суб’єктивні результати опитування, але й спиралися на такий об'єктивний параметр, як величина зіниць. Відомо, що коли ми дивимося на щось приємне або цікаве, наші зіниці розширюються. І навпаки: якщо ми бачимо щось неприємне, те, що дратує нас, наші зіниці звужуються. Власне, зіниці учасників розширювалися, коли вони розглядали ліву половину обличчя.

Нагадаємо також, що на сьогоднішній день в науковому світі популярна теорія, згідно з якою права сторона мозку домінує при формуванні емоційної відповіді, а це ще раз підтверджує отримані результати про більшу емоційність лівої щоки. Дослідники підтверджують свої результати ще одним, вже суто митецьким аргументом: у західноєвропейських художників більша частина портретів у профіль зображує саме ліву половину обличчя. Отож варто чітко розрізняти, якою половиною обличчя, коли та до кого слід повертатися: лівою стороною варто повертатися до друзів та близьких, а безпристрасною правою щокою - до ділових партнерів.

Джерело: http://science.compulenta.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.