Статуя Чингізхана обурила британців Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2012 12:46 · Розділ: Події у світі

Статуя викликала обурення британців
Статуя викликала обурення британців

Цими днями мешканці Великобританії та політики виступили проти кінної статуї Чингізхана, встановленої неподалік Мармурової тріумфальної арки, що знаходиться в лондонському Гайд-парку. Разом із мешканцями Великобританії протестує і лейборист Пол Дімолденберг, називаючи рішення про установку пам'ятника вкрай необдуманим та незваженим.

«У яких хмарах витали консерватори у Вестмінстері, приймаючи рішення про встановлення статуї біля Мармурової арки? Хто наступний у них на черзі? Сталін? Пол Пот? Чи Саддам Хусейн?», - обурюється політик. Пол Дімолденберг впевнений, що в Лондона є безліч інших пам'яток, які можна продемонтструвати туристам і спортсменам напередодні Олімпіади.

У відповідь на це консерватори, серед яких і заступник лідера партії Роберт Девіс, говорять, що «фестиваль «Місто скульптур» спеціально шукає привід для натхнення, кидає виклик і змушує пізнавати».

Повідомляється, що п'ятиметрового Чингізхана, автором якого є російський скульптор Даші Намдаков, було виставлено в Гайд-парку в рамках святкування 850-річчя з дня народження Темучина. Статуя повинна простояти на цьому місці щонайменше до вересня цього року.

У даному контексті британські вчені вирішили оприлюднити декілька цікавих фактів про Чингізхана. Протягом якихось 25 років йому вдалося завоювати площу більшу, ніж Римській імперії за 400 років. Саме цьому завойовнику підкорилося більше 700 племен і народностей від Японського до Каспійського моря.

Темучин, з нагоди річниці з дня народження якого і звели статую, також був талановитим полководцем. Він розробив революційну для свого часу тактику застосування легкої кавалерії, був хорошим військовим стратегом. Темучин свого часу ввів паперові гроші, впровадив поштову систему та дотримувався релігійної терпимості. До речі, тести ДНК доводять, що кожен 500-й мешканець Азії є нащадком Чингізхана. А ще вчені підрахували, що завоювання монгольської імперії коштувало підкореним народам більше 40 мільйонів людських життів.

Джерело: http://www.internovosti.ru

Інші новини розділу