На Землю може прийти похолодання через зміну магнітних полюсів на Сонці Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2012 10:36 · Розділ: Екологія

Магнітні полюси сонця (фото з npblog.com.ua)
Магнітні полюси сонця (фото з npblog.com.ua)

За твердженням спеціалістів, вже найближчим часом на Сонці можуть утворитися чотири магнітні полюси, що може стати причиною тимчасового похолодання на Землі. Такі припущення, за даними японських ЗМІ, висунули цими днями співробітники японської Національної обсерваторії та Інституту природних наук. Зрозуміло, що висновки вчених ґрунтуються на тривалих спостереженнях, які проводилися за Сонцем за допомогою супутника «Хіноде» ("Схід").

Вчені пояснюють, що на Сонці магнітні полюси зазвичай міняються місцями кожні 11 років. В більшості випадків ці магнітні полюси збігаються з полюсами географічними. Чергова зміна полюсів очікувалася в травні 2013 року. Однак, судячи з отриманих завдяки роботі супутника даних, цього разу на північному полюсі Сонця зміна мінуса на плюс станеться раніше на цілий рік -в травні цього року. Спеціалісти не виключають, що південний полюс також змінить свій знак на негативний, але трохи згодом. А протягом певного періоду часу обидва географічні полюси Сонця будуть «плюсовими».

На думку експертів, в результаті цих явищ в районі екватора на Сонці повинні утворитися два тимчасових негативних магнітних полюси. До речі, такі явища на Сонці відбувалися й раніше - приміром, в XVII - XVIII століттях. Тоді вони супроводжувалися істотним похолоданням на Землі. Отож японські фахівці твердять, що й зараз поява чотирьох магнітних полюсів на Сонці потягне за собою тимчасове припинення неухильного потепління клімату на нашій планеті.

Що ж стосується глобального потепління, то навколо цього явища продовжують вирувати пристрасті.

Одні вважають його наслідком діяльності цивілізації, інші – незворотним природним процесом, непідвладним людині, а ще інші переконують, що ніякого глобального потепління немає.

Та як би там не було, за статистикою, середня температура на Землі з часу початку промислової революції (з другої половини XVIII століття) піднялася на 0,7°C. Якими ж можуть бути наслідки глобального потепління? Експерти говорять, що, окрім підвищення рівня Світового океану, це явище стане причиною змін у кількості та розподілі атмосферних опадів, в результаті чого можуть почастішати природні катаклізми, такі як повені, посухи, урагани та інші, знизиться врожай сільськогосподарських культур та зникнуть окремі біологічні види.

Джерело: http://pro-2012.info http://news.rambler.ru

Інші новини розділу