У Голландії з'явилася пухнаста скульптура гігантської ондатри Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2012 02:25 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно один голландський дизайнер вирішив здивувати світ гігантською скульптурою ондатри, зовні дуже схожою на живого щура. Своє дітище він вирішив звести у власному селі – мабуть, для того, щоб досхочу милуватися цією твариною.

Використовуючи підручні матеріали та майстерність голландських ремісників та арт-дизайнерів, скульптор на ім’я Флорентин Хофман (Florentijn Hofman) створив унікальну скульптуру гігантського мускусного щура (ондатри) прямо під відкритим небом.

Скульптура ондатри
Скульптура ондатри

Ця пухнаста, без сумніву, оригінальна та трохи моторошна скульптура суттєво пожвавила буденну панораму невеликого голландського села. А для того, щоб її могло побачити якомога більше людей, дизайнер встановив ондатру неподалік залізничних шляхів – так, щоб усі пасажири поїздів могли оцінити його авторську роботу.

Творіння Флорентіна Хофмана, розміри якого складають 32м х 8м х 12м, встановлено в голландському селі під назвою Nieuwerkerk.

Виникає запитання: чому ж саме ондатра? Невже нема якихось популярніших та миліших звірят? Дизайнер пояснює, що в ондатри дуже цінні шкурка та м'ясо, але ця тварина завдає величезної шкоди сільському господарству. З цих причин з приводу ондатри завжди ведуться дебати.

Так, в окремих місцях своєю життєдіяльністю ондатри можуть зашкодити зрошувальній системі, греблям та дамбам. Небезпечні вони і для сільського господарства, а особливо рисівництва; безконтрольно розплоджуючись, ці тварини здатні знищувати водну і прибережну рослинність. На додачу, саме ондатри є природними носіями не менше 10 інфекційних захворювань, серед яких і такі небезпечні туляремія і паратиф.

Загалом ондатра є численним і широко поширеним видом, оскільки плодовита та легко пристосовується до змін довкілля. Однак її чисельність схильна до природних циклічних коливань - кожні 6-10 років чисельність цього виду з невідомих причин різко знижується.

Джерело: http://infuture.ru/

Інші новини розділу