Видалення органів через рот та піхву зробить операції безболісними Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2012 21:57 · Розділ: Медицина

Нещодавно британські вчені зробили сенсаційне відкриття: виявляється, що видалення органів через рот та піхву може зробити операції майже безболісними.

Так, і справді, видалення апендикса через рот – цілком революційний підхід, який дозволяє уникнути смугової операції. Більше 1000 осіб у Європі та США вже випробували цей метод на собі.

Розроблена фахівцями методика передбачає використання природних отворів - рота, уретри, піхви та прямої кишки для видалення пошкоджених отворів чи наростів. Окрім апендикса, таким способом хірургам за допомогою ендоскопічної системи, здатної проникнути навіть у важкодоступні місця, уже вдалося видалити простату та нирки.

Керівник дослідження, доктор Мікаель Содергрен, представник Фонду охорони здоров'я Королівського коледжу підкреслює: "Такий підхід дасть можливість провести безліч операцій, не залишаючи шрамів, зменшуючи біль та ризик зараження інфекціями, адже зазвичай бактерії потрапляють у рану зі шкіри.

Більше того, пацієнт менше часу проводитиме в лікарні та швидше одужуватиме. В деяких випадках навіть можна буде повністю відмовитися від загальної анестезії".

Так, коли одній пацієнтці видаляли апендикс через піхву, їй знадобився лише парацетамол, а на роботу вона повернулася вже через два дні. Таким способом спеціалістами Університету Каліфорнії також було проведено операцію зі зниження ваги - рукавну гастректомію (зменшує обсяг шлунка на 70%).

А для видалення жовчного міхура хірургам вистачає ввести ендоскоп через ротовий отвір та зробити спеціальний надріз вже всередині. Однак навіть саме видалення внутрішніх органів, включаючи печінку, жовчний міхур, селезінку, стравохід, шлунок, через піхву дозволяє лікарям почуватися впевненіше під час операції.

Поки що експертам не вдалося з’ясувати, чому надрізи всередині тіла болять набагато менше. Однак сьогодні фахівці закликають активно використовувати новий підхід, який дозволить значно знизити всі ризики, пов’язані з хірургічним втручанням.

Джерело: http://medkarta.com

Інші новини розділу