Книгу про бійню на острові Утой відкликали з продажу Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2012 19:32 · Розділ: Події у світі

Цими днями Норвезьке видавництво Cappelen Damm через протести сімей загиблих на острові Утой відкликає з продажу книгу під назвою "Серце проти каменю", яка з’явилася якраз напередодні початку процесу над Брейвіком. Автор книги - Адріан Пракон, якому вдалося вижити під час теракту.

Так, Адріан Пракон, якому цього року виповнилося 22, зумів вижити під час теракту на острові Утой, де Андерс Брейвік 22 липня 2011 року розстріляв 69 людей. Щоб врятувати життя під час цієї кривавої бійні, хлопцю довелося прикинутися вбитим. Терорист вистрілив у нього, коли Адріан лежав у траві серед тіл вбитих друзів, однак куля влучила молодику в плече.

І ось менше ніж через рік після трагічних подій хлопець написав книгу в співавторстві з журналістом Еріком Меллером Сулхеймом. Це таке своєрідне зібрання розповідей очевидців трагедії.

Острів Утой, Норвегія (фото з world.lb.ua)
Острів Утой, Норвегія (фото з world.lb.ua)

"Ідея написати книгу про ті трагічні події з’явилася в мене, ще коли я лежав у лікарні. Батько порадив мені записати все, що я пережив, для того, щоб психологічно легше пережити те, що трапилося. Пишучи книгу, я заново оцінював все, що сталося з нами, аналізуючи свої почуття", - розповів Адріан журналістам.

Серед персонажів, зібраних у книзі, згадується 15-річний хлопчик на ім'я Ейвінд, який загинув одразу ж після розмови з батьками по телефону. Родичі підлітка не дали дозволу Пракону на використання фрагментів їхньої останньої телефонної розмови з сином.

"Тепер ми відкликаємо книгу з продажу. Це близько 1,5 тисячі екземплярів", - заявила в інтерв'ю журналістам представник видавництва Іда Брентсен.

Ім’я Ейвінда згадується у книзі більше 20 разів, отож тепер автору доведеться прибрати його ім'я з тексту, а видавцям - випустити новий тираж.

За словами автора книги, це не єдина проблема, з якою він зіткнувся при написанні спогадів. З якихось причин керівники молодіжного крила робочої партії не підтримали його ідею. Більше того, вони навіть просили його трохи зачекати з виданням книги.

"Можливо, вони хочуть контролювати всю інформацію, пов’язану з тими подіями. Однак я вважаю, що кожен, хто хоче розповісти про те, що пережив, має право висловитися", - говорить Адріан.

До речі, сам Андерс на процес в Осло не поїхав, вирішивши стежити за подіями в Інтернеті. Однак уже в травні він має намір у суді дати свідчення проти Брейвіка.

Джерело: http://www.newsru.com/

Інші новини розділу