Музей расизму у США шокував громадськість Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2012 17:25 · Розділ: Події у світі

Цього тижня в Мічиганському Музеї расизму відкрилася вельми провокаційна виставка, яка заслужено обурила відвідувачів. На ній представлено 9 000 експонатів, які відтворюють стереотипний образ афроамериканця. Зрозуміло, що ця експозиція у більшості відвідувачів викликала не лише образу, але й справжній гнів, не залишивши при цьому байдужим усе американське суспільство.

Засновником цього двозначного музею вважається афроамериканець на ім’я Девід Пілгрім, професор соціології в державному Університеті Ферріса. Йому вдалося зібрати унікальну колекцію артефактів за довгий період переслідування афроамериканців, який розпочався ще за часів Реконструкції Півдня та закінчився лише в 60-х роках минулого століття. Та й то не зовсім.

У відповідь на хвилю обурення відвідувачів, Пілгрім стверджує, що метою експозиції була "спроба змусити людей думати", і аж ніяк не розпалювання расизму, в якому його частенько звинувачують. Експонати виставки наглядно доводять, як з року в рік у США насаджувався негативний імідж темношкірих громадян, безграмотних ледарів та ґвалтівників. І саме цей штучно створений образ протягом десятиліть провокував снобізм білих та расову конфронтацію.

У першому залі музею відвідувачі можуть побачити дерево, на якому свого часу вішали темношкірих; тут встановлено також екрани, де демонструються сцени лінчування.

Та це ще не все: організатори виставки насмілилися посягнути і на честь та гідність самого Барака Обами. Так, окремий зал у цьому музеї присвячений президентові США: там зібрано безліч предметів побуту, які висміюють першого американського президента-афроамериканця. Серед найскандальніших експонатів залу - футболки з написами Any White Guy 201 та Obama 08, на яких зображено мавпу, що тримає банан, а також ку-клукс-кланівців з підписом Run Obama Run.

До речі, президент США неодноразово зазнавав проявів расизму. Приміром, недавно в Інтернеті з’явилися фотографії наклейок на бампери, на яких красувалися написи наступного змісту: «Не треба повторно негрів у 2012 році» або «Зупинимо повторне переобрання Обами!». Популярності набули написи з картинками: «Не варто повторно обтісувати камені", під яким зображена беззуба карикатура негра, та малюнок шимпанзе, під яким написано: «Обама 2012 року», тощо.

Джерело: http://www.newsru.co.

Інші новини розділу