Американці розпочинають будівництво першого в світі космопорту Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.06.2009 15:25 · Розділ: Цікаві факти

На півдні штату Нью-Мексико, в США розпочнеться будівництво першого в світі космічного порту Spaceport America, призначеного для використання комерційними організаціями. За словами організаторів проекту, космопорт функціонуватиме також як і звичайний аеропорт: пасажири з нього відправлятимуться в політ на спеціально сконструйованому літальному апараті, який підійматиме їх на висоту 110 кілометрів, а потім повертатиме назад.

Вартість такого польоту складе 200 тисяч доларів, і за нього вже заплатило близько 200 чоловік. Створенням космічного апарату займається компанія Virgin Galactic, яка недавно провела успішні випробування свого нового ракетного двигуна, що буде здатний вивести корабель на орбіту із швидкістю 4000 км/год.

Окрім космічного туризму, космопорт та літальний апарат можна буде використовувати для здійснення перельотів. Так, розробники планують організувати польоти з Нью-Мексико до Техасу, Оклахоми, Флориди й Швеції.

Завершення будівництва космічного порту заплановане на кінець 2010 - початок 2011 року. Раніше також повідомлялося, що Virgin Galactic, британська компанія, яка займається космічним туризмом, отримала від майбутніх туристів застави, загальна сума яких склала 40 мільйонів доларів.

Джерело itc.ua


Інші новини розділу