Фестиваль їжі на Філіппінах Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2012 23:05 · Розділ: Культура

Головною подією кінця квітня на Філіппінах є «Aliwan Festival», відомий також під назвою Фестиваль їжі. Святкують його на всіх островах архіпелагу, однак центром святкових дійств є столиця Філіппін - Маніла. Суттю фестивалю є зовсім не урочисті процесії на вулицях, а невеликі базарчики та ринки, на яких можна скуштувати найоригінальніші та найвишуканіші страви філіппінської кухні.

Філіппінці люблять смажити поросят
Філіппінці люблять смажити поросят

До речі, самі філіппінці до їжі ставляться з релігійним трепетом та повагою, що, зрозуміло, позначається на якості приготованих страв.

Додає пікантності ще й те, що кухня Філіппін - це така собі суміш китайських, малайзійських, американських, індійських та іспанських кулінарних традицій, які, злившись воєдино, трансформувалися в ароматний та незрівнянно смачний феномен філіппінської кухні. Тут прийнято їсти руками, використовуючи замість тарілки свіжозрізане бананове листя.

Від китайців філіппінці перейняли любов до рису, який вважається тут основною стравою. Та з нагоди свята можна дозволити собі і щось смачніше – приміром, порося, запечене на бамбуковому вертелі. Взагалі філіппінці люблять поросят – у них навіть існує свято, присвячене смаженому поросяті. А обсмажена хрустка свиняча шкіра тут вважається делікатесом.

Майже все м'ясо, птицю та рибу тут прийнято готувати на барбекю, використовуючи індійські прянощі та спеції. Полюбляють мешканці острова і морепродукти.

Окрім того, природа Філіппін багата на фрукти, отож їх разом з горіхами тут вживають як у свіжому вигляді, так і в складі найрізноманітніших страв. Особливо популярними є кокосові горіхи та плоди хлібного дерева.

Місцеві десерти готуються з клейкої рисової маси з додаванням кокосового молока, кокосової стружки, коричневого тростинного цукру тощо.

Є на Філіппінах і своє морозиво, чи, точніше, різновид щербету під назвою хало-хало. Для його приготування потрібен колотий лід, солодощі та фрукти, топлене молоко.

До місцевих делікатесів можна зарахувати і Балута - варені в дуже солоній воді качині яйця, в яких вже сформувався зародок – їх місцеві мешканці вважають не лише смачними, але й вельми корисними.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?