Американські солдати позували для фотографій з тілами убитих бойовиків Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2012 19:59 · Розділ: Події у світі

Цими днями у США розпочалося кримінальне розслідування, в центрі якого скандал, викликаний поводженням американських військовослужбовців з тілами вбитих афганських бойовиків. Розслідування почалося після того, як чиновникам до рук потрапили фотографії, на яких усміхнені військові позували з частинами тіл загиблих афганців. Всього вдалося роздобути вісімнадцять фотографій.

"Несанкціоноване позування з трупами для фотографій є порушенням армійських стандартів, - зауважив Джордж Райт, представник Армії США. - Такі вчинки – це явно не те, чого ми очікуємо від наших військовослужбовців у формі в зонах дислокації".

Райт також додав, що після проведення розслідування Армія покарає тих, хто був причетний до цієї справи. За словами підполковника Маргарет Кагелейрі, переважну більшість солдатів на фотографіях вдалося ідентифікувати.На одній із фотографій, датованій лютим 2010 року, солдати 82-ї повітряно-десантної дивізії, посміхаючись, позують неподалік будівлі афганської поліції.

Дехто тримає в руках відрубані ноги трупа, решта сидять навпочіпки на задньому плані.

На іншому знімку, зробленому трохи пізніше, двоє солдатів тримають руку мерця з піднятим уверх середнім пальцем. Ще на одній фотографії зображений американський солдат, на плечі якого висить рука загиблого.

Представники американської армії просили журналістів не публікувати ніяких фотографій, посилаючись на те, що поведінка солдатів на фотографіях "не відображає характеру та професіоналізму переважної більшості американських військовослужбовців в Афганістані".

Однак редактор Los Angeles Times Девен Махарадж, де й була опублікована викривальна стаття зі скандальними знімками, заявив: "Після ретельного розгляду ми вирішили, що публікацією невеликої, але показової добірки фотографій ми виконаємо свій обов’язок перед читачами, адже ми повинні рішуче і неупереджено висвітлювати всі аспекти американської місії в Афганістані".

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу