Повсякденні речі, які викликають збої в роботі мозку Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2012 15:47 · Розділ: Наука

Наш мозок часом відмовляється сприймати квантову механіку чи осягнути всі таємниці нескінченного всесвіту з цілком зрозумілих причин. Та в той же час він чудово обробляє інформацію, яка надходить від об'єктів та явищ повсякденного життя. Однак є декілька винятків, які наш мозок бентежать, викликаючи цим самим збої в його роботі.

1.Фотографії. Свідомо ми розуміємо, що таке фотографії, однак на підсвідомому рівні наш мозок відмовляється відокремлювати їх від зображуваних об'єктів чи людей. Так, вчені дослідили, що люди кидають дротики в зображення друзів, дітей або коханих з набагато меншою точністю, ніж, приміром, в зображення Гітлера чи найзапеклішого ворога. Таким чином, наш мозок дає збої, коли треба відокремити зображення на фотографії від реальності.

Фото з сайту photographic.com.ua)
Фото з сайту photographic.com.ua)

2.Червоно-зелений колір. Він такою ж мірою яскравий, як і червоно-синій (пурпуровий), однак ми не можемо його побачити. Цей колір потрапляє в сліпу пляму нашого мозку. Щоб зрозуміти це явище, слід спершу розібратися з тим, як ми сприймаємо кольори. Клітини сітківки нашого ока - «опонентні нейрони» - збуджуються при червоному світлі, і ця активність дає мозку зрозуміти, що ми дивимося на щось червоне. Ті ж опонентні нейрони загальмовуються при зеленому світлі, тому мозок розуміє, що перед нами - зелене. Більшість кольорів викликають змішаний вплив на нейрони, і мозок може розкодувати ці сигнали. А червоний колір повністю анульовує вплив зеленого, і нам ніколи не вдасться сприйняти ці кольори в змішанні, хіба що в лабораторних умовах.

3.Колеса. Іноді, дивлячись на автомобіль, що рухається, можна помітити, що його колеса крутяться у зворотному напрямку. Особливо це видно під час переглядів фільмів. А все тому, що насправді телекамери захоплюють статичні зображення сцени з певною частотою, тоді як уже мозок заповнює прогалини між цими зображеннями, створюючи ілюзію безперервного руху між однаковими кадрами. І якщо колесо протягом кількох кадрів постійно обертається, мозок обере зворотній напрям, оскільки він передбачає мінімальну різницю між двома кадрами.

Однак і в реальному житті іноді видається, що колеса крутяться в зворотному напрямку. Вчені пояснюють це тим, що система сприйняття руху мозку сприймає вхідний сигнал як серію переривчастих кадрів, як і телекамера. Отож наш мозок постійно знімає власний фільм, але не завжди з необхідною швидкістю для того, щоб зрозуміти, що колеса крутяться в правильному напрямку.

4. Чи знайоме вам відчуття, що у вас в кишені вібрує телефон, але ви, діставши його, переконуєтеся, що вам ніхто не телефонував? Ці «ілюзорні вібрації» зумовлені тим, що мозкові іноді важко розібратися в хаосі життя. Він повинен відфільтрувати непотрібний шум і вибрати важливі сигнали. Іноді наш мозок неправильно інтерпретує шум, такий як шелест одягу або ж бурчання в животі, подаючи сигнал про надходження дзвінка та викликаючи ілюзію вібрації телефону.

Джерело: http://www.facepla.net/i

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.