Фахівці склали список зруйнованих у Києві шедеврів Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2012 13:41 · Розділ: Культура

Цими днями спеціалісти видання Кореспондент склали список десяти найбільших архітектурних втрат, які поніс Київ протягом останнього століття. За словами фахівців, головними руйнівниками української столиці в цей період стали тоталітарний режим, війна та варварська бюрократія.

Насправді список архітектурних втрат Києва набагато ширший, ніж перелік, представлений журналом Кореспондент. Так, протягом останнього століття Київ аж тріщав під натиском влади пролетаріату, під час розгулу якої було зруйновано близько 120 церков, храмів, соборів та монастирів. Безжально знищувалися садиби, маєтки та навіть громадські парки.

Непоправної шкоди Києву, зрозуміло, завдала Друга світова війна. Облога української столиці у 1941 році не могла не позначитися на архітектурних та культурних пам’ятках. Протягом всього кількох місяців було зруйновано найцінніші досягнення багатовікової історії міста. І хоча реставраторам під силу було відновити зруйновані пам’ятки після війни, це явно не входило в плани правлячого режиму.

Здавалося б, тепер, коли Україна незалежна, про таке варварство можна було б забути. Та куди там! Сьогодні під ковшем екскаватора гинуть безцінні історичні та архітектурні пам'ятки, знакові місця легендарного міста. Экскурсии по Киеву перетворяться на огляд клубів, розважальних центрів та інших місць для відпочинку. Саме про Київ свого часу писав знаменитий письменник Михайло Булгаков: "Добре вам, чортам! Живете в Києві, там у вас старовина всяка, святині, монастирі, театри та кабаре".

Однак вернімося до рейтингу. Спеціалісти видання зарахували до списку найбільших літературних втрат Києва Миколаївський ланцюговий міст, зруйнований 18 вересня 1941 червоноармійцями, які покидали обложений німцями Київ, будівлю Київської міської думи, яку також зруйнували радянські підпільники у 1941, готель Континенталь, зруйнований в результаті тривалих боїв 1941 року.

Окрім того, саме більшовики зруйнували Панораму Голгофа, де розміщувалася величезне полотно із зображенням розп'яття Христа, Купецький сад, на місці якого згодом звели арку Дружби народів. Ще до війни, у 1934, був зруйнований Георгіївський монастир, заснований Ярославом Мудрим, а також Миколаївський військовий собор, збудований наприкінці XVII століття.

До списку зруйнованих будівель фахівці зарахували також Монументальні сходи, розібрані влітку 1984 року поряд з Театром опери та балету, Садибу Казанського на Поштову площу, знищену в ніч з 29 на 30 грудня 2010 року, Перший київський водопровід, будівлю якого зруйнували у 2010 році.

Джерело: http://e-news.com.ua/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?