Найпотворніші будівлі світу Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2012 19:32 · Розділ: Цікаві факти

У світі є чимало прекрасних будівель, які вражають своєю витонченістю та гармонійністю. Особливо багато їх з’являється у наш час, коли розвиток сучасних технологій та досягнення науки дозволяють зводити справжні витвори мистецтва. Однак буває й по-іншому: існує безліч будівель, на створення яких і коштів витратили чимало, і дизайнери попрацювали над проектами, але виглядають вони і справді потворно. Ось деякі з них.

1. «ArcelorMittal Orbit» - це скульптура та обсерваторія в одній будівлі, розташована в Олімпійському парку в Лондоні. Її автори - Аніш Капур і Сесіл Балмонд.

2. «Verizon Building» ця будівля знаходиться на вул. Pearl 375 у Нью-Йорку. Спроектована вона спеціалістами компанії «Rose, Beaton & Rose» ще у 1975 р.

3. Штаб-квартира компанії «Aldar», розташована в Абу-Дабі. Ця будівля-потвора була спроектована співробітниками компанії «MZ Architects». А відкрили її у 2010 році. Будівля має форму лінзи і є першим у світі круглим хмарочосом.

4. Будівля компанії «Longaberger Basket Company», яка займається виробництвом ручних кошиків та продукції такого типу, розташована в місті Ньюарк, штат Огайо. Зведення цієї споруди було завершено в 1997 році.

5. Жижковська телевізійна вежа, яка є «гордістю» столиці Праги – Чехії. Автори проекту цієї вежі - архітектори Вацлав Ауліцкім та Їржі Козак, а закінчили будівництво споруди ще в 1992 році. Башта по боках прикрашена скульптурами немовлят, які повзають.

6. У Йоганнесбурзі є 54-поверховий житловий комплекс під назвою «Ponte City Apartments» - він є найвищим житловим хмарочосом Африки. Його творець - Манфред Хермер, який представив своє дітище світові у 1975 р.

7. Будівля «Strata SE1», відома більше під назвою «Бритва», розташована в районі Elephant & Castle у Лондоні. Спроектована вона фахівцями компанії «BFLS» у 2010 р.

8. Вражає відсутністю смаку і будівля Національної бібліотеки Білорусії, яка знаходиться у Мінську. Її творці - Михайло Виноградов та Віктор Крамаренко, а працює вона з 2006 року.

9. Готель «Grand Lisboa» в Макао не відстає від своїх побратимів по рейтингу. Спроектований архітекторами з Гонконгу Деннісом Лау та Нг Чунь Манем. Будівництво готелю було завершене у 2007 р.

10. І, нарешті, замикає десятку лідерів будівля словацького радіо, яка знаходиться у Братиславі. Творцями цієї перевернутої піраміди є Стефан Свєтка, Стефан Дурковіч і Барнабаса Кісслінг, а відкрита вона була у 1983 році.


Джерело: http://opa.kg/

Інші новини розділу