Депресію виявлятимуть за аналізом крові Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2012 17:23 · Розділ: Медицина

Нещодавно американські вчені з Північно-західної медичної школи представили цілком нову методику для діагностики клінічної депресії.

Розроблений американцями метод базується на аналізі крові. Спершу фахівці провели декілька досліджень, за основу яких бралися моделі тварин, і визначили 26 генетичних маркерів клінічної депресії. На основі цих маркерів і було розроблено схему аналізу крові.

Аналіз крові виявить депресію (фото з earth-chronicles.ru)
Аналіз крові виявить депресію (фото з earth-chronicles.ru)

Створену методику одразу ж випробували на 28 підлітках у віці від 15 до 19 років. Половині учасників експерименту раніше ставили діагноз "клінічна депресія", при цьому вони ніколи не проходили ніяких курсів лікування цього захворювання. Решта 14 піддослідних виявилися здоровими. Після проведення аналізу крові спеціалістам вдалося виявити відмінності в 11 генетичних маркерах у хворих та здорових добровольців. Окрім того, відмінності спостерігалися у 18 маркерах у пацієнтів з клінічною депресією та у тих осіб, в яких це захворювання супроводжувалося страхами і тривожністю.

Вчені заявляють, що, провівши аналіз та діагностувавши наявність специфічних 11 генетичних маркерів, можна поставити точний діагноз. "Ці 11 генів, ймовірно, вершина айсберга, оскільки клінічна депресія є комплексним захворюванням. Їх наявність доводить, що ми можемо діагностувати БДР за аналізом крові", - зауважила Редей.

До цього часу депресію можна було визначити лише по тому, що про свій стан говорила сама людина, та за спостереженнями фахівців, однак ці дані не вирізняються абсолютною точністю. З цих причин вчені й вирішили знайти природні маркери в крові, які б дозволяли точно визначати наявність захворювання. Вчені сподіваються, що точна постановка діагнозу за результатами аналізу крові допоможе вчасно виявити небезпечне захворювання та, що важливо, вчасно розпочати лікування.

"Це надзвичайно цікава робота, яка може допомогти не лише з виявленням біомаркерів, але і з ідентифікацією генів, які пов'язані із цим захворюванням", - підкреслив професор Майкл Тейс з Університету Пенсільванії, який не брав участі в дослідженні.

Дослідження проводилося під керівництвом фахівця Єви Редей з Північно-західної медичної школи в Чикаго, а його результати опубліковані в квітневому номері журналу Tranlational Psychiatry.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу