Топ-5 найдорожчих музеїв світу Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2012 11:18 · Розділ: Культура

Всі ми знаємо, що відвідування різноманітних виставок може бути справою не лише приємною, але й досить витратною. Пропонуємо вашій увазі топ-5 найдорожчих музеїв планети.

На п’ятому місці - Vatican Museum. Вхід до цього музею, розташованого у Римі (у Ватикані), коштуватиме близько 15 євро – погодьтеся, чимало. Однак воно того варте - найцінніші твори мистецтва різних періодів та насамперед епохи Відродження, зібрані впродовж століть католицькою церквою, зберігаються саме тут, в музеї Ватикану. Його було засновано на початку XVI століття, і з того часу колекція постійно поповнювалася. За статистикою, минулого року музей Ватикану відвідали більше п'яти мільйонів осіб.

Vatican Museum (фото з сайту hotelmorgana.com)
Vatican Museum (фото з сайту hotelmorgana.com)

Четвертим став музей Royal Ontario Museum, розташований у Торонто, Канада. За вхід доведеться заплатити 22 долара. Його незрівнянна колекція складається з майже шести мільйонів артефактів. Тут можна побачити все: колекції метеоритів, скам'янілості, кістки динозаврів, різноманітні костюми, меблі, предмети інтер'єру тощо. Декілька десятиліть тому на території музею працював планетарій.

Третьою стала галерея Vancouver Art Gallery, яка знаходиться в Канаді. Вхід - 22,50 долара. Вона була заснована у 1931 році, а її колекція складається з десяти тисяч картин, скульптур, гравюр та фотографій. В основі зібрання – незрівнянні роботи Емілі Карр. На сьогоднішній день тут проводяться виставки творів мистецтва з різних музеїв світу.

На другому місці рейтингу найдорожчих музеїв опинився Metropolitan Museum of Art, розташований у Нью-Йорку. Вхід коштує 25 доларів. Його було засновано у 1870 році, і сьогодні ту зберігається більше двох мільйонів творів мистецтва - від традиційних живопису, графіки та скульптури до фотографій, музичних інструментів, зброї та обладунків. Головна гордість музею - полотна найвідоміших імпресіоністів та постімпресіоністів.

Перше місце дісталося Museum Buehrle - Цюріх, Швейцарія. За вхід до нього доведеться заплатити 28,41 долара. Це приватна колекція цюріхського промисловця і підприємця Еміля Георга Брюле, у якій представлений живопис найпопулярніших імпресіоністів (таких, як Мане і Моне, Ренуар і Піссарро) та модерністів (Модільяні, Шагала, Матісса, Пікассо), і картини старих майстрів (Ель Греко, Рубенса, Рембрандта), і античні експонати, і середньовічні скульптури.

Джерело: http://gazetasng.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?