Nokia планує випустити телефон, що не потребуватиме зарядного пристрою Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.06.2009 09:03 · Розділ: Нові технології

Щонайменше через п'ять років на ринку з'являться мобільні телефони, що не потребують зарядного пристрою. Вчені з дослідницького центру компанії Nokia в Кембриджі працюють над створенням технології, яка дозволить заряджати мобільні телефони від електромагнітного випромінювання в навколишньому середовищі, зокрема від радіохвиль.

Сьогоднішні напрацювання в цьому напрямі дають 5 міліват потужності. Фахівці мають намір довести цей показник до 50 міліват. Хоча цього не вистачить на те, щоб забезпечувати енергією телефон в процесі розмови, зате дозволить зарядити його в режимі очікування.

"Цей задум цілком реальний, - вважає експерт, Керім Татевян. - Річ у тому, що це загальна тенденція зараз - зробити можливим заряджання будь-яких мобільних гаджетів, не тільки мобільних телефонів, без проводів. Для цього багато фірм розробляють спеціальні пристрої, що з'являться не пізніше ніж через 3-5 років". Фахівець не виключає, що можливість передачі енергії через електромагнітні хвилі буде реалізована не тільки для мобільних телефонів.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.