Виявлено перший в історії портрет трансвестита Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2012 08:09 · Розділ: Культура

Картина XVIII століття, продана в Нью-Йорку британській колекції як зображення «жінки в капелюсі з пером», насправді виявилася портретом чоловіка в жіночому вбранні. Таким чином, фахівцям вдалося виявити перший у світі портрет трансвестита.

Полотно, яке тепер отримало назву «Шевальє д'Еон», є частиною колекції лондонського історика мистецтв Філіпа Мулда. Найближчим часом його передадуть у володіння Британській національній портретній галереї. «Ми протягом тридцяти років займалися вивченням портретів, навчившись врешті-решт помічати щось особливе», - розповів Мулд.

За словами спеціаліста, портрети того часу, як правило, були своєрідним компромісом між художником, який писав те, що було перед ним та моделлю, яка завжди хотіла виглядати якнайкраще. В результаті цього компромісу помітні лицьові дефекти згладжувалися. Однак у даному випадку увага пана Мулда привернула незвичайна мужність жіночого обличчя та певний натяк на щетину.

Після реставрації портрету чоловічі риси обличчя стали ще помітнішими. Більше того, вчені виявили і підпис художника Томаса Стюарта, а не Гілберта Стюарта, як вважалося раніше.

Шевальє д'Еон
Шевальє д'Еон

В результаті проведених робіт мистецтвознавці дійшли висновку, що на картині зображений шевальє д'Еон - людина дивовижної долі. У 1755 році він став таємним агентом французького короля Людовика XV, а в 1763 році був призначений послом до Лондону. Однак через декілька місяців король передумав, відправивши в британську столицю нового посла. Д'Еона це розлютило, і він звинуватив свого наступника в спробі отруєння та навіть розголосив секретні документи з метою знешкодження суперника. Шевальє потрапив до в’язниці, звідки незабаром утік.

Йому довелося переховуватися, отож решту свого життя шевальє провів у жіночому вбранні. Подейкували, що він завжди був жінкою. «Однак Д'Еон відмовився підтвердити чи спростувати домисли, - розповідає історик Саймон Берроуз з Університету Лідса у Великобританії. - Він зажадав від французької влади сплатити його борги, на що та погодилися, остерігаючись того, що шевальє видасть державні таємниці, в тім числі й плани вторгнення до Англії».

Істину вдалося розкрити тільки завдяки медичному огляду після смерті цієї людини в травні 1810 року. Він виявився чоловіком. Очевидці згадували, що його економка насилу оговталася від потрясіння, викликаного цією звісткою.

Джерело: http://culture.compulenta.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?