Шотландські вчені створили корисні бургери Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2012 01:55 · Розділ: Краса і здоров'я

З кожним днем інформації про шкоду жирної їжі та фаст-фуду для нашого організму стає дедалі більше. Вона переслідує нас всюди. Добре, якщо ви до цих страв байдужі, полюбляєте салати та корисну їжу. А що ж робити тим, хто не в силі відмовитися від того, щоб перекусити у Мак-Дональдсі чи пообідати хот-догом з колою? І ось саме таким людям вирішили допомогти шотландські вчені, запропонувавши зробити гамбургери корисними, використавши для цього… буряк.

Гамбургери стануть корисними
Гамбургери стануть корисними

Так, дієтологи з Абердинського університету у Шотландії створили власний рецепт бургера, який містить екстракт буряка, що не дозволяє організму засвоювати «поганий» жир.

Вся справа в тому, що при вживанні жирної їжі в шлунку відбувається процес окислення, при якому жири трансформуються в потенційно отруйні суміші та абсорбуються організмом. Ці речовини врешті-решт сприяють виникненню раку і серцевих захворювань. Отож шотландські дослідники спробували з'ясувати, чи й справді овочевий екстракт, який додається в бакалійні товари, може перешкоджати окисленню та всмоктуванню «поганих» жирів. А користь буряка ще й в тому, що він знижує кров'яний тиск.

Спробувавши велику кількість різних овочевих екстрактів, фахівці виявили, що комбінація індички з буряком є найсмачнішою, та й з вигляду такий сандвіч нічим не відрізняється від звичайного.

Тепер дослідники планують підтвердити висунути ними гіпотезу результатами експерименту. В дослідженні візьмуть участь чоловіки у віці від 21 до 60 років, які щодня вживатимуть бургери з індичкою. Частина піддослідних вживатиме бюргери з додаванням буряка, решта - без. Таким чином вчені сподіваються встановити, які речовини зі з'їденого абсорбуватимуться організмом, а які ні. І якщо виявиться, що овочевий екстракт у готових продуктах і справді заважатиме всмоктуванню шкідливих жирів, то від цього виграють і споживачі, і виробники. За словами авторів роботи, додавання овочевих екстрактів до продуктів уповільнює процес окислення, що продовжує термін придатності продуктів.

Джерело: http://news.rambler.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.