Долоні замінять японцям кредитні картки Автор: lesya · Опубліковано: 20.04.2012 17:16 · Розділ: Нові технології

Банкамату знадобиться узор вен
Банкамату знадобиться узор вен

Стало відомо, що японський банк Ogaki Kyoritsu у вересні цього року повинен запустити банкомати, які дозволять знімати готівку та виконувати інші операції з коштами за допомогою руки власника рахунку.

До речі, схожі біометричні технології вже використовують деякі банки, правда, в дуже обмежених кількостях. Однак Ogaki Kyoritsu стане першим банком країни, який повністю відмовиться від пластикових карт на користь біометричної ідентифікації особи клієнтів.

Нові банкомати повинні з’явитися в префектурі Гіфу вже у вересні цього року. Для того, щоб скористатися цим нововведенням, кожен клієнт повинен буде попередньо звернутися до співробітників відповідного відділення банку, де у нього знімуть всі необхідні дані. Дані зберігатимуться в банку для ідентифікації особи. Далі, підійшовши до такого банкомату, потрібно буде ввести дату свого народження, чотиризначний PIN-код і прикласти долоню до сканера.

За твердженням фахівців банку, нові банкомати будуть набагато зручнішими від своїх попередників, оскільки клієнти зможуть зняти гроші навіть у випадку втрати кредитної карти.

Таку біометричну технологію ідентифікаціі розробили спеціалісти компанія Fujitsu. Вона розпізнаватиме людину за узором кровоносних судин на кисті руки. Отож для того, щоб пройти ідентифікацію, не доведеться навіть безпосереднього торкатися до сканера – ідентифікація відбуватиметься на невеликій відстані від його поверхні.

Розробники технології твердять, що такий спосіб біометрії є набагато більше захищеним, ніж, наприклад, об'ємні сенсори для пальців, адже копію людської кисті з «картою» вен підробити взагалі неможливо, оскільки вени знаходяться не на поверхні долоні, а по всьому її об'єму.

До речі, поштовхом до впровадження технології біометричної ідентифікації стала трагедія, яка сталася 11 березня 2011 року, коли величезне цунамі забрало тисячі кредиток, і люди, які вижили, не змогли зняти в банку гроші на прожиття.

Джерело: http://www.topnews.ru/n

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.