Після шести років занять боксом спортсмени тупіють Автор: lesya · Опубліковано: 20.04.2012 15:09 · Розділ: Спорт

Нещодавно вчені встановили, що у спортсменів, які виступають у таких дисциплінах, як бокс та змішані єдиноборства, вже після шести років інтенсивних занять спостерігаються порушення мозкової діяльності. А ті спортсмени, які займаються переліченими видами спорту довше 12 років, наражають своє здоров'я на небезпеку з кожним новим поєдинком.

Такого висновку дійшли вчені з клінічного центру в Лас-Вегасі під керівництвом доктора Чарльза Берника. В процесі дослідження їм вдалося виявити, що зміни та порушення мозкової діяльності починаються за кілька років до появи симптомів. Схожа картина спостерігається і в пацієнтів з хворобами Альцгеймера і Паркінсона".

Тайський бокс (фото з kombat.odessa.ua)
Тайський бокс (фото з kombat.odessa.ua)

Протягом останнього року Берник провів магнітно-резонансні обстеження та комп'ютерні тести майже 170 бійців у клінічному центрі Лас-Вегаса, в цілому витративши на дослідження більше 12 млн доларів США. Однак результати себе оправдали: з’ясувалося, що мозкові клітини у боксерів починають відмирати після шести років активних занять.

Берник висловив сподівання, що результати його дослідження дозволять лікарям-неврологам максимально рано визначати початок хронічної травматичної енцефалопатії - захворювання головного мозку незапального характеру, причиною якого є численні мікро-струси та інші пошкодження головного мозку від ударів у голову.

Серед основних симптомів захворювання - втрата пам'яті, агресія та зниження розумової працездатності.

Як правило, бійці під час своєї активної спортивної кар’єри проходять лише одне магнітно-резонансне обстеження. Тому до цього часу не існує єдиної чіткої думки про те, коли їм слід завершувати кар'єру за медичними показниками.

"Слід постійно та безперервно спостерігати за здоров'ям спортсменів, починаючи з ранніх етапів їхньої кар'єри, - говорить Берник. - Якщо у когось є певні пошкодження, слід звести до мінімуму кількість поєдинків. Ми повинні виробити єдину методику дій з метою забезпечення безпеки атлетів".

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.