Британська бібліотека придбала Євангеліє за 14 мільйонів доларів Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2012 22:46 · Розділ: Культура

За даними агентства Reuters, нещодавно Національна бібліотека Великобританії витратила чималеньку суму на поповнення своїх багатств, придбавши Євангеліє, датоване сьомим століттям. Його було виявлено в труні святого понад 900 років тому. А заплатити за нього довелося чимало - 9 мільйонів фунтів стерлінгів (14 мільйонів доларів).

Рукописна копія Євангелія від Святого Іоанна, відома як Євангеліє Святого Кутберта, була написана на північному сході Англії наприкінці сьомого століття. ЇЇ виявили в труні святого на острові Ліндісфарн в 1104 в північній Англії. Вважається, що книга знаходилась там з 698-го року.

Євангеліє Святого Кутберта
Євангеліє Святого Кутберта

Повідомляється, що останки святого були перевезені з острова, коли ченці та мешканці Ліндісфарна покидали острів, рятуючись від вторгнення вікінгів. Тіло Кутберта перевезли в Дарем, де після розкриття труни в 1104 році і було виявлено Євангеліє. Останки святого перепоховали у соборі, і скоро вони стали центром паломництва.

Зауважимо також, що Кутберт Ліндісфарнскій вважається одним з найголовніших середньовічних святих Англії. Він був англо-саксонським ченцем та єпископом королівства Нортумбрія, до складу якого входили землі північно-східної Англії та південно-східної Шотландії аж до Ферт-оф-Форту.

"Без сумніву, це одна з найважливіших книг світу", - підкреслив Скот Маккендрік, глава департаменту історії та класики Британської бібліотеки.

Манускрипт кишенькового розміру було виготовлено з оригінальної червоної шкіри. До наших днів він дійшов в ідеальному стані.

Ідея придбати таку дорогу книгу з’явилася у співробітників бібліотеки не спонтанно. У 2010 році до бібліотеки від імені власників Євангелія - Ордена єзуїтів - звернулися представники аукціонного дому Christie's, надавши їй можливість першою придбати рукопис. За словами Скота Маккендріка, єзуїти стали власниками цього надзвичайно цінного артефакту в середині 18-го століття.

Про долю манускрипту з 1104 до 1700 рік відомо небагато, однак дослідники припускають, що він знаходився в Даремі.

Повідомляється також, що манускрипт буде виставлено в Лондоні та на північному сході країни після досягнення згоди між Британською бібліотекою, університетом Дарема та Даремським собором.
http://www.mignews.com/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?