Математика допомогла фізикові уникнути штрафу на дорозі Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2012 18:34 · Розділ: Авто-мото

Цими днями російський фізик, професор Каліфорнійського університету Дмитро Крюков довів світові, що іноді знання можуть врятувати навіть від поліції. І що найголовніше, це не знання закону. Так, вченому вдалося уникнути штрафу за ігнорування знаку «Стоп» на перехресті, у чому йому допомогли знання математики і фізики. В суді чоловік довів, що теоретично у нього було вдосталь часу, щоб зупинитися перед знаком та продовжити рух саме в той момент, коли автомобіль, який проїжджав мимо, міг перекрити поліцейському огляд вулиці.

Крюков представив судді розрахунки з графіками та обчисленнями, які ледь вмістилися на чотирьох аркушах. В своїх обчисленнях фізик вирахував різницю між лінійним і кутовим прискоренням, довівши, що сприйняття швидкості може змінюватися в залежності від кута зору. У випадку з професором поліцейський, який зафіксував порушення, знаходився на відстані 30 метрів від Т-подібного перехрестя, на якому й знаходився знак «Стоп».

Крюков довів, що інший автомобіль, який якраз в той момент проїжджав по сусідній смузі з постійним лінійним прискоренням, міг вплинути на сприйняття швидкості поліцейським.

Фізик зауважив також, що офіцер міг просто не помітити того, як машина Крюкова зупинилася на перехресті, як цього й вимагали правила, а потім знову почала рухатися.

Таким чином Крюкову вдалося уникнути штрафу в 400 доларів. Однак на цьому вигадливий фізик не заспокоївся: він виклав свої розрахунки в Інтернет, запропонувавши всім бажаючим скористатися його розрахунками при оскарженні штрафів. Та при цьому вчений попередив, що в розрахунках є помилка, запропонувавши знайти її всім, хто захоче.

Джерело: http://motor.ru/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.