Брейвік: "Вони не безневинні жертви, я би все повторив спочатку" Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2012 14:02 · Розділ: Кримінал

Цими днями на другому засіданні суду Брейвік знову шокував присутніх своїми висловами та думками з приводу терористичного акту на острові Утой.

На другому засіданні суду, де мова велася про масове вбивство, були присутні близько 200 осіб. Це і адвокати, і психіатри, і родичі жертв, і ті молоді люди, яким вдалося вижити після кривавої бійні на острові Утой, а також журналісти. І хоча на виступ Брейвіку виділили 30 хвилин, його промова тривала набагато більше – цілих 75 хвилин.

У виступі вбивці не було й натяку на каяття. Скоріше, навпаки: лише завуальовані погрози, ідеологічні марення від людини, яка називав себе заклятим ворогом ісламу. Таку промову міг дозволити зачитати тільки норвезький суд. Брейвік, глузуючи, уточнив: він суттєво пом'якшив риторику "в знак поваги до жертв".

Заявивши, що всі його жертви не були безневинними, Брейвік шокував усіх: "Я зробив би це ще раз". Він з неймовірною гордістю та якимось садистським задоволенням говорив про подвійний теракт: "Я - автор найвитонченішого та найбільш видовищного політичного теракту в Європі з часів Другої світової війни". І справді, концепція Брейвіка дуже дивна: він гадає, що веде війну, яку ніхто не визнає. Убивши десятки молодих людей, він твердить, що зробив це "з добрих спонукань, не з лиходійства".

Брейвік не визнає своєї вини (фото з tsn.ua)
Брейвік не визнає своєї вини (фото з tsn.ua)

Ніхто в Норвегії до кінця не може повірити в те, що сталося. І якщо б це зробив божевільний, то такий вчинок можна було б зрозуміти, однак норвежці знають, що це не так. Та й сам Брейвік говорить: "Для мене було б страшніше смерті, якби мене визнали психічно нездоровим".

"Мешканці Осло переживають процес з тією ж стриманістю, що й події липня минулого року. Однак відчувається дуже сильне замішання: майже ніхто не хоче говорити на цю тему. Масове вбивство на озері Утой залишиться глибокою раною, яка буде кровоточити ще дуже довго. І навіть найсуворішого рішення суду буде недостатньо, щоб вона затягнулася ", - підсумовує автор статті, опублікованої в італійській La Repubblica, Альберто Флорес д'Арсі.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу