На Закарпатті спіймали найстарішу злодійку України Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2012 11:51 · Розділ: Кримінал

Цими днями в Ужгороді правоохоронці порушили кримінальну справу проти найстарішої злодійки України, кримінальної легенди Закарпаття, 78-річної Етелли Товт, відомої більше під прізвиськом Матінка Етуш, у якої за плечима більше 20 судимостей.

«До ужгородського управління міліції звернулася 17-річна студентка. В обідній час на вулиці до неї причепилася невеличка бабуся, вкравши з її сумки близько 50 гривень. Дівчина детально описала нальотчицю, і оперативники впізнали свою давню знайому, - повідомила прес-служба закарпатського УМВС. - Етеллу затримали, вилучивши в неї речові докази, а зараз вирішується питання про порушення проти неї кримінальної справи. Сьогодні старій загрожує покарання у вигляді штрафу розміром 1700 грн або ж чотирирічне ув’язнення». Стара вже неодноразово обіцяла, що більше красти не буде. Однак знову бралася за своє. Можливо, у неї клептоманія.

Свій «заробіток» Етелла витрачала, як правило, на ласощі для восьми правнуків, а на «роботу» вирушала прямо з залу суду (якщо термін був умовним).

Колись Етелла Карлівна розповідала, що вчилася красти на пальтах з дзвіночками - так, щоб жоден з дзвіночків не задзвенів. Сумки ж вона частенько розрізала нігтями.

Вперше циганку Етеллу Товт засудили ще в 1954-му році – тоді вона вкрала 30 карбованців, за що й відсиділа п’ять років. Відбувши ув’язнення, Етелла далі повернулася до злочинного світу. В загальному підсумку вона провела за ґратами близько 20 років.

Старенька полюбляє одягати хустину, виходити на ринок та прикидатися немічною, згорбленою бабусею, якій потрібна допомога, говорять слідчі. Взимку вона витягує в перехожих гаманці, а влітку спеціалізується на сумках. Коли її ловили на гарячому, Матінка не на жарт обурювалася – мовляв, хто на неї, стару, міг таке подумати. Частенько стара прикидалася, ніби у неї стався серцевий напад.

У Матінки Етуш є три доньки, дві з яких пішли по слідах матері, ставши злодійками. І лише наймолодша Сільва чесно заробляє на життя. Власне, Сільва і доглядає за старою матір’ю, хворою туберкульозом.

Джерело: http://e-news.com.ua http://cripo.com.ua

Інші новини розділу