Загибель "Титаніка" була описана в книзі, яка вийшла за 14 років до катастрофи Автор: lesya · Опубліковано: 19.04.2012 02:47 · Розділ: Цікаві факти

Фото з сайту cruiselinehistory.com
Фото з сайту cruiselinehistory.com

Цими днями з’ясувалося, що трагічна історія легендарного "Титаніка", з загибелі якого 12 квітня виповнилося рівно 100 років, була детально описана буквально за декілька років до катастрофи. Так, цей легендарний лайнер з точністю до деталей повторив долю іншого - вигаданого - судна з дуже схожою назвою "Титан", яке є однією з центральних фігур фантастичної повісті "Марність" американського письменника Моргана Робертсона.

Твір було написано у 1898 році. У ньому корабель грає не основну роль, однак через 14 років він практично набув міфологічного статусу, особливо в середовищі людей, які займалися вивченням обставин реальної катастрофи. І незважаючи на те, що критики не віднайшли в творі Робертсона літературних цінностей, сам автор заробив репутацію "екстрасенса".

У повісті Робертсона чимало деталей, які вказують на разючу подібність двох лайнерів. Так, приміром, літературний "Титан" описується як найбільший корабель свого часу, в той час як реальний "Титанік" був на якихось 25 метрів довшим.

Збігається і показник максимальної швидкості двох кораблів - більше 20 вузлів, та навіть та трагічна обставина, що кількість рятувальних шлюпок на борту була розрахована на мінімальну кількість пасажирів.

Обидва судна було проголошено непотоплюваними, та обидва вони виявилися занадто вразливими при зіткненні з айсбергом в середині квітня.

Такі моторошні паралелі між твором Робертсона про загибель "Титану" та трагедією "Титаніка" в 1912 році забезпечили письменникові репутацію провидця. Щоправда, скептики схильні бачити в цьому банальний збіг, який легко пояснити біографією американця. Справа в тому, що Робертсон був досвідченим моряком. Він розумів, що кораблі починають будувати все більші, і така тенденція зберігатиметься. Чоловік також знав про небезпеки, які підстерігають ці лайнери у плаванні, отож вигадати історію зіткнення величезного судна з айсбергом не було для нього проблемою. Такої думки дотримується і професор Університету Вілфріда Лорье Пол Гейер.

Нагадаємо, "Титанік" був збудований у 1911 році. Це був найбільший корабель у світі. Після зіткнення з айсбергом лайнер затонув, забравши життя більше 1500 осіб. Уламки судна до сьогодні покояться на дні океану на глибині 3,8 кілометра.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу