6 травня світ відзначатиме Міжнародний день марихуани Автор: lesya · Опубліковано: 12.04.2012 18:15 · Розділ: Події у світі

6 травня світ відзначатиме міжнародний День марихуани. У 189 містах світу повинні пройти "Марші Свободи" на підтримку вживання легких наркотиків та скасування кримінального переслідування за їхнє вживання.

Традиція Всесвітніх Маршів налічує більше десяти років. Перший марш на інвалідних колясках стартував 20 вересня 1997 року і тривав цілих 40 днів. Учасники акції домагалися дозволу на використання медичної марихуани та деяких інших заборонених сьогодні наркотиків.

А почалося все з діяльності невеликої групи людей на чолі з активістом Дана Беалом. Того разу він власноруч штовхав крісло з ВІЛ-позитивною дівчиною в ремісії. Вона стверджувала, що саме марихуана допомогла їй набрати декілька кілограмів та допомогла позбутися болів у ногах. Дівчина також приймала ібогаїн - ліки, які допомагають лікувати наркозалежність. Ці два препарати у США заборонено вживати навіть хворим. Демонстранти їхали з Бостона до Вашингтона. Першу зупинку було вирішено зробити в Провіденсі, штат Род-Айленд, - тут до маршу приєдналося ще декілька десятків людей, у кожного з яких була своя історія.

Серед перших демонстрантів була й Анн Маккормік, мати хлопця, якого заарештували в Каліфорнії за зберігання та вирощування марихуани. Хлопець хворів раком, і протягом 17-и років використовував наркотик для полегшення болю.

Марш викликав увагу і симпатію в громадськості. Однак у Нью-Йорку все різко змінилося. Мер міста Рудольф Джуліані, балотуючись на другий термін, пообіцяв назавжди покінчити з марихуаною. Намагаючись дотриматися свого слова, він заборонив щорічний мітинг за легалізацію легких наркотиків у Вашингтон-парку, заарештувавши 60 осіб.

У Нью-Джерсі демонстрантів зустріли краще. Однак у Балтіморі сутички з владою не вдалося уникнути - радник мера попри його репутацію противника "війни наркотиків" заявив, що влада не припинить заарештовувати пацієнтів марихуанової терапії.

Наприкінці жовтня демонстранти дійшли до Вашингтону. Вхід до Департаменту охорони здоров'я було заблоковано і всередину протестуючих не впустили. Лише двом пацієнтам вдалося потрапити всередину будівлі.


За словами активістів, марш був успішним: "владі не вдалося прогнати нас, і тепер ми співпрацюємо з активістами з цілого східного узбережжя... Ми продовжуватимемо, поки не отримаємо результат".

Джерело: http://miks.kiev.ua

Інші новини розділу