Безлюдні міста на постапокаліптичних знімках французьких фотографів Автор: lesya · Опубліковано: 12.04.2012 13:17 · Розділ: Життя

Нема нічого страшнішого, ніж споглядати на тихі, абсолютно пустинні вулиці великих, густонаселених мегаполісів. Міста, в яких вирує життя незалежно від пори року та години дня, які ніколи не замовкають, наповнені гулом машин, розмовами перехожих, музикою, що лине з гіпермаркетів чи кафе, та дитячим сміхом, раптово спорожніли. А посприяли цьому два французьких художники, які, до речі, вже з 2005 року працюють разом.

Цими днями французькі фотографи Люсі та Сімон представили світові новий проект. Він отримав назву Silent World. В рамках проекту французи спробували показати, якими були б величезні та метушливі міста, такі як Нью-Йорк, Париж та Пекін, якби з них зникли люди.

Використовуючи нейтральний світлофільтр, паризькі художники зробили знімки найвідоміших місць на земній кулі та перетворили їх у безлюдні пустельні пейзажі, які викликають почуття неймовірної самотності.

Всі ці місця повністю порожні та позбавлені натовпів місцевих мешканців, які зазвичай поспішають у своїх справах; немає тут і туристів, які надають цим місцям особливого колориту та індивідуальності.

Внутрішній двір Лувру (фото з http://news.uklon.com.ua)
Внутрішній двір Лувру (фото з http://news.uklon.com.ua)

Як уже зазначалося вище, для здійснення проекту фотографам знадобився так званий нейтральний світлофільтр (neutral density filter, ND filter), який зазвичай використовують спеціалісти НАСА для аналізу різноманітних процесів на поверхні Сонця та інших планет. Фільтр ND працює наступним чином: він в декілька разів знижує потік світла через об'єктив, дозволяючи робити знімки з надзвичайно довгою тривалістю витримки. Далі за допомогою спеціальної цифрової обробки з фотографії легко можна видалити розмиті сліди, залишені людьми та автомобілями, які продовжують рухатися. А ті самотні люди, які залишилися на знімках, просто зупинялися на тривалий час, зовсім не рухаючись, тому фотокамера чітко зафіксувала їхні постаті.

Шоста авеню, Манхетен (фото з сайту http://news.uklon.com.ua)
Шоста авеню, Манхетен (фото з сайту http://news.uklon.com.ua)

У когось знімки порожніх міст викличуть асоціацію з повоєнним періодом, хтось одразу ж пригадає всі жахіття пандемій чи техногенних катастроф, а хтось, можливо, вирішить, що саме так виглядав би наш світ, якби існувала біологічна зброя. Та як би там не було, знімки справляють гнітюче враження…

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.