Моторошна смерть ірландських королів Автор: lesya · Опубліковано: 10.04.2012 00:25 · Розділ: Наука

Ірландські археологи продовжують досліджувати виявлену нещодавно в болоті неподалік міст Аббіліш і Портліш мумію. Проведений аналіз муміфікованих останків дозволив ученим дізнатися чимало подробиць про ще одного короля кельтів. Мумію ірландського короля вдалося виявити цілком випадково: на неї під час робіт на торфовищах натрапили місцеві мешканці. Вік знахідки налічує близько двох з половиною тисяч років. Дослідженням мумії займається відомий фахівець з болотних мумій Еймон Келлі, куратор Ірландського національного музею.

Так, з історії відомо, що кельти в Ірландії зовсім не дбали про збереження в цілості тлінних останків своїх правителів. Навпаки, у древніх кельтів було прийнято приносити в жертву своїх королів, розшматовуючи тіло та виймаючи нутрощі.

І кельтський вождь, останки якого й було виявлено нещодавно, яскравий тому приклад. Фахівцям вдалося дізнатися, що жив він у розкоші, від душі насолоджуючись достатком. Знатному кельту робила манікюр спеціально навчена прислуга. Дбав він і про волосся, укладаючи його за допомогою привезеної з півдня Європи помади для волосся. Однак кельтський король так і не дожив до настання природної смерті. По закінченню терміну перебування при владі короля вбили, втопивши його труп у болоті.

королів перед смертю катували
королів перед смертю катували

А все не тому, що кельти ненавиділи своїх королів – навпаки, їх поважали та віддавали їм належну шану. Виною всьому традиції. Згідно з ними богиня Земля – жіноче начало - протиставлялася Сонцю, яке являло собою чоловіче начало. Король вважався представником Сонця. Взимку природа ставала сумною та непривітною, а богиня Земля дуже старіла. Кельти знали, що їй був потрібен новий чоловік, який би повернув їй молодість, силу та красу. Отож старого короля вбивали, а на його місце обирали нового.

Рештки тіл колишніх королів після закінчення кривавого ритуалу кельти топили в болотах поблизу кордонів своїх держав - таким варварським способом вони позначали край своєї землі.

До речі, нещодавно виявлена мумія не єдина у своєму роді. Так, раніше було виявлено Людину з Клонікавана та Людину з Олд Крогана. Муміфіковані останки двох чоловіків теж належали колишнім правителям кельтських держав. Спеціалісти, провівши відповідні аналізи, дійшли висновку, що перед смертю правителів жорстоко катували, просвердлюючи передпліччя та просовуючи в рани гнучкі пагони ліщини, якими руки небіжчика зв’язували разом. Іншому правителю - Людині з Клонікавана - надвоє розкололи череп та розкроїли ніс. Живіт розпороли гострим ножем, вийнявши нутрощі. На момент смерті правителю виповнилося всього двадцять років.

Окрім того, кельтським правителям відрізали соски. «У кельтському суспільстві існував звичай цілувати або смоктати соски правителя. Цей був знак покірності та підпорядкування, - пояснив Келлі. – І коли короля скидали з престолу, то соски йому вирізали».

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.