У Німеччині створено стійкі до землетрусу шпалери Автор: lesya · Опубліковано: 09.04.2012 08:01 · Розділ: Нові технології

Нещодавно німецькі інженери представили світові свій новий винахід, покликаний забезпечити красу і затишок вашого помешкання навіть у разі настання різних природних стихій, у даному випадку землетрусів. Так, групі німецьких спеціалістів вдалося розробити стійкі до землетрусів шпалери. Їхній секрет у тому, що створені вони зі спеціального скловолокна, яке перешкоджає руйнуванню стін при середніх за силою землетрусах, не дозволяючи шматкам стін падати на підлогу при сильних поштовхах. Нові шпалери повинні надійти у продаж вже цього року.

Над створенням шпалер працювали фахівці Технологічного інституту Карлсруе. Зрозуміло, що перед тим, як запустити винахід у масове виробництво, вчені спершу випробували створений ними матеріал. Для експерименту було використано макет будинку, збудованого на сталевій платформі площею 35 м2. Стіни, покриті новими шпалерами, витримали штучні поштовхи, натомість макет будинку без таких шпалер дощенту зруйнувався.

Шпалери складаються з двох компонентів: міцного скловолокна та еластичного поліпропіленового матеріалу. Волокна шпалер переплітаються в чотирьох напрямках, тому під час землетрусу вони рівномірно розподіляють енергію поштовхів по всій стіні, запобігаючи її руйнуванню.

Шпалери складаються із скловолокна (фото з http://zhelezyaka.com/)
Шпалери складаються із скловолокна (фото з http://zhelezyaka.com/)

Як і звичайні шпалери, шпалери-«антиземлетрус» клеяться на штукатурку. Щоправда, для того, щоб надійно та міцно прикріпити винахід німців до стіни, слід використовувати спеціальний клей на основі поліуретану. У клеї використовується компонент з водневими зв'язками, які при сильних поштовхах руйнуються, однак згодом дуже легко відновлюються.

На превеликий жаль, поки що шпалери підходять для використання виключно в цегляних будинках. Запобігти руйнуванню бетонних стін такі шпалери наразі не можуть. Для бетонних стін потрібні значно міцніші шпалери, над створенням яких, за даними Deutsche Welle, німецькі фахівці вже працюють.

Джерело: http://zhelezyaka.com

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.