Найактивніший вулкан Європи знову прокинувся Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2012 17:30 · Розділ: Природа

Цієї неділі діючий стратовулкан Етна, розташований в Італії, який небезпідставно вважають найактивнішим вулканом Європи, знову прокинувся. Так, рано вранці першого квітня найвищий вулкан Європи знову почав розливати лаву та викидати в навколишній простір клуби диму й попелу.

Етна розташовується на східному узбережжі Сицилії, неподалік міст Мессіни та Катанії. І з кожним черговим виверженням висота цього вулкана суттєво змінюється. На сьогоднішній день висота Етни на 21,6 м нижча за висоту, зафіксовану спеціалістами в 1865 році. Та попри таке суттєве зниження вулкан продовжує бути найвищим та найбільш активним вулканом Італії, який більше як удвічі перевершує свого найближчого "суперника" Везувія.

Вулкан Етна (фото з xyz.org.ua)
Вулкан Етна (фото з xyz.org.ua)

Стратовулкан Етна має від 200 до 400 бічних вулканічних кратерів. В середньому раз на три місяці з якогось із цих кратерів викидається лава. А раз на півтора століття виверження руйнує ближнє селище. Однак навіть така небезпека не зупиняє сицилійців, які густо населяють схили Етни. Приваблює їх велика кількість мінералів та мікроелементів, які містяться в остиглій лаві та вулканічному попелі, що робить ґрунт на прилеглих до вулкана територіях дуже родючим. На схилах Етни вирощують фрукти, оливи, розводять виноградники. А завдяки зусиллям регіонального уряду Палермо у 1981 році навколо Етни було створено національний заповідник. Етна навіть став Вулканом десятиліття ООН.

З початку 2012 року Етна вже вп'яте демонструє ознаки своєї активності. На щастя, на цей раз вулкан не заподіяв ніякої серйозної шкоди сицилійцям, однак геофізики продовжують бути напоготові, щоб у разі небезпеки або загрози населенню встигнути вжити необхідних заходів.

Джерело: http://infuture.ru/

Інші новини розділу