Скандально відома виставка людських тіл відкрилася в Угорщині Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2012 16:22 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Будапешті розпочала роботу виставка, на яку людям зі слабкими нервами вхід заборонений. А все тому, що експонати виставки – це розчленовані людські тіла, які, за задумом організаторів, дозволять відвідувачам побачити всю систему людського організму на прикладі реальних зразків.

Ці моторошні експонати сідають на шпагат, грають в м'яч, сидять за столом – а все для того, щоб продемонструвати функції людського тіла під час різних рухів. Тут навіть можна побачити зародок дитини, який знаходиться в утробі матері.

Виставки під назвою Human Body вже протягом кількох років відкриваються по різних містах світу, а тепер черга дійшла і до столиці Угорщини.

У даному контексті зауважимо також, що скандально відома виставка The Human Body збирає тисячі відвідувачів. Так, нещодавно вона відкрилася в Празі, вже вдруге. П'ять років тому експозицію відвідало близько 300 000 осіб.

На цьогорічній виставці представлено близько 200 експонатів - це тіла померлих людей, які заповіли себе науці.

Їх за допомогою спеціальних методик зафіксували в різних рухах та позах, щоб глядачі могли побачити, що ж саме відбувається з людським тілом при здійсненні тих чи інших дій.

Серед найпопулярніших експонатів - футболіст без шкіри, який навіки застиг зі шкіряним м'ячем на кінчиках пальців. Цей експонат стане своєрідним наочним посібником м'язів та їх переплетення в організмі людини. Ще одним вельми цікавим об’єктом виставки є так звана "Червона людина", яка складається виключно з артерій та вен. Мешканці та гості Праги зможуть відвідати цю виставку аж до 10 червня.

Виставка Human Body була організована німецьким професором Гюнгером фон Хагенсом, який за свою своєрідну діяльність отримав прізвисько «доктор смерті». Експонатами виставки, як уже зазначалося, стають справжні людські трупи, яких попередньо обробляють. Тіла піддають особливій процедурі - пластифікації, яка дозволяє вберегти людське тіло від розкладання після смерті. Технологію пластифікації придумав вищезгаданий професор. Зауважимо також, що процедуру пластифікації проводили в Пекінському університеті. Кожне людське тіло «представляє» свій орган або систему.

Парад мерців вже завоював прихильників в містах Англії, США та в Нідерландах, незважаючи навіть на те, що громадські організації цих країн активно виступали за заборону проведення заходу. Точніше, навіть не так за заборону, як проти вільного доступу до експозиції всіх бажаючих. Отож виставка має певні обмеження: особам до 12 років вхід строго заборонений.

Джерело: http://www.oprage.com www.otpusk.com/ http://www.mignews.com

Інші новини розділу