Померла остання представниця династії Османів Автор: lesya · Опубліковано: 05.04.2012 14:18 · Розділ: Події у світі

Фатма Султан (фото з сайту worldbulletin.net)
Фатма Султан (фото з сайту worldbulletin.net)

Цими днями у Стамбулі померла внучка останнього халіфа Османської імперії. Так, у Туреччині пішла з життя принцеса Фатма Назлішах Османоглу Султан (Fatma Neslişah Osmanoğlu Sultan) - остання представниця оттоманської династії, яка народилася ще до падіння Османської імперії у 1922 році. На момент смерті жінці виповнилося 92 роки.

За даними Agence France-Presse, принцеса Фатма Султан була онукою останнього халіфа Османської імперії Мехмеда VI Вахідеттіна, який 16 листопада 1922 року зрікся престолу та втік до Італії. Чоловіком турецької принцеси був єгипетський принц Мухаммед Абдель Монем, за часів правління якого в країні й відбулися зміна влади та становлення республіки. У зв'язку з цими подіями Фатмі Султан двічі довелося перебувати на засланні.

Принцеса Султан фактично була останньою особою, яка могла успадкувати трон Османської імперії, оскільки її син вже встиг успадкувати титул принца Єгипту.

Титул останньої представниці Османської династії Султан отримала у 2009 році після смерті Ертугрула Османа Османоглу - останнього "претендента на імперський трон".

Імператорську сім'ю Османів відправили у вигнання ще в 1924 році, і лише в 50-х роках XX століття жінкам з королівської родини дозволили повернутися до Туреччини, а чоловіків і зовсім не пускали в країну ще протягом 20 років – аж до 1974 року. Після повернення із заслання Султан мешкала в Єгипті, а з 1957році – у Стамбулі.

Співчуття рідним з приводу смерті принцеси висловив президент Туреччини Абдулла Гюль та прем'єр-міністр країни Тайіп Ердоган Раджеп.

Зауважимо також, що Османська імперія була однією з наймогутніших в історії. Вона проіснувала з 1299 до 1922 року, і займала територію сучасної Туреччини, Палестини, Йорданії, Іраку, а також північ Африки і частину Балканського півострова.

Джерело: http://top.rbc.ru

Інші новини розділу