Британська королева виявилася внучкою кухарки Автор: lesya · Опубліковано: 04.04.2012 13:47 · Розділ: Події у світі

Цими днями стало відомо, що британська королева-матір була дочкою кухарки. Так, за інформацією, опублікованою в популярному виданні The Daily Telegraph, у біографії, написаній Леді Колін Кемпбелл (Lady Colin Campbell), міститься припущення, що Єлизавета Боуз-Лайон, покійна мати правлячої королеви Великобританії Єлизавети II, була донькою французької кухарки.

Авторка книги висунула версію, згідно із якою справжньою матір'ю Єлизавети Боуз-Лайон була кухарка її сім'ї, француженка на ім’я Маргарет Родьер (Marguerite Rodiere). А справа в тому, що в сім'ї Боуз-Лайон уже було восьмеро дітей, і, хоча й подружжя не мало наміру на цьому зупинятися, лікарі з певних причин порекомендували графині Сесілії більше не народжувати. Таким чином, французька служниця Маргарет Родьер стала для Єлизавети чимось на зразок "ранньої версії сурогатної матері".

На підтвердження своєї теорії Кемпбелл наводить той факт, що герцог та герцогиня Віндзорські дали Єлизаветі прізвисько Cookie, що в англійській мові співзвучне зі словом "кухар" - cook.

Більше того, в честь справжньої матері Єлизавету й назвали одним з її імен (повне ім'я матері королеви звучить як Єлизавета Анджела Маргарет Боуз-Лайон).

За словами письменниці, тогочасні аристократичні кола Європи знали, що графиня Сесілія Боуз-Лайон насправді не народжувала ні Єлизавету, ні її молодшого брата Девіда. Водночас той факт, що батьком дітей був Клод Джордж Боуз-Лайон, лорд Гламіс, сумніву ні в кого не викликав.

Книга про королеву-матір, написана леді Кемпбелл, повинна з'явитися на книжкових прилавках уже в квітні 2012 року. Зрозуміло, що викладена у ній версія походження Єлизавети вже встигла викликати низку протиріч та хвилю осуду в деяких істориків. Так, за словами Хьюго Вікерса (Hugo Vickers), ще одного біографа королеви Єлизавети ІІ, припущення Кемпбелл, викладене в книзі про королеву, є насправді "повною нісенітницею".

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу