Найменший автомобіль світу повертається Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2012 15:23 · Розділ: Авто-мото

На сьогоднішній день найменшим серійним автомобілем вважається автомобіль "smart fortwo", довжина якого становить 270 см, а ширина - 156 сантиметрів. Однак, як виявилося, найменше в історії серійне авто випускалося набагато раніше, ще на початку 1960-х років. Довжина автомобіля Peel P50 не перевищувала 137 сантиметрів, а ширина становила 104 сантиметри. Важила ця крихітка всього 59 кілограмів. І вже найближчим часом авто Peel P50 та Peel Trident повернуться: їх випускатимуть обмеженими партіями з бензиновою та електричною силовою установкою.

Ці крихітки важать не цілих 100 кг
Ці крихітки важать не цілих 100 кг

Так, компанія Peel Engineering Company, яка з 1962 по 1965 рік випускала автомобіль Peel P50, вже давно припинила своє існування. Сталося це у 1974 році. Модель Peel P50 - це триколісний автомобіль з одними дверима, однією фарою та одним двірником для очищення лобового скла. Об'єм двигуна цього авто становить 49 см3, а максимальна швидкість - 61 км/год. За весь період свого існування компанія продала всього 50 авто моделі Peel P50, яка коштувала на той час лише 315 доларів.

У 2010 році підприємці Гарі Хіллмен і Фейзел Хан у Великобританії відкрили нову компанію з тією ж назвою, яка займається виробництвом точних копій автомобіля Peel P50. Оновлене авто випускається як з бензиновим 49 см3 двигуном потужністю 2.5 кВт, так і з електричним двигуном постійного струму аналогічної потужності. Витрати пального мінімальні – всього 2 літри на 100 кілометрів, а електричний двигун на одному заряді може проїхати близько 30 кілометрів. Максимальна швидкість - 65 кілометрів на годину.

Авто зі скляним куполом
Авто зі скляним куполом

До речі, Peel Engineering Company випускала й Peel Trident - триколісний автомобіль, більший за розмірами від Peel P50, який міг перевозити двох пасажирів. Його також випускатиме оновлена компанія, і також у двох модифікаціях. Особливість цієї моделі не лише у невеликих розмірах – роль даху авто тут виконує півкруглий скляний купол. Інші характеристики авто збігаються з характеристиками Peel P50.

Нові автомобілі P50 та Trident зможуть їздити по дорогах Європейського союзу та США. Однак, на превеликий жаль, ціни на оновлені автомобілі не залишилися на рівні 60-х - тепер вони починаються з позначки 12 767 доларів.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.