У Японії пошуковику Google заборонили доповнювати запити користувачів Автор: lesya · Опубліковано: 30.03.2012 14:54 · Розділ: Нові технології

За даними Agence France-Presse, цими днями окружний суд Токіо заборонив компанії Google використовувати функцію автозаповнення запитів користувачів у своєму пошуковику.

Прийняттю такого рішення передувала одна історія. До суду із позовом на компанію звернувся чоловік зі скаргами на те, що при введенні його імені пошуковик пропонував доповнити запит назвами злочинів, яких чоловік не скоював. Позивач вважає, що саме ця функція пошуковика і стала причиною раптового звільнення його з роботи кілька років тому. З цим, на думку чоловіка, пов’язані й труднощі з пошуком нового робочого місця. Поведінка пошуковика, вважає позивач, стала вторгненням у його приватне життя. Зі зрозумілих причин ім’я позивача не називається.

Японський суд погодився з доводами чоловіка, заборонивши компанії Google використовувати функцію автозаповнення.

І хоча суд у цій справі став на бік позивача, його адвокат Хіроюкі Томіта (Hiroyuki Tomita) розповів, що в Google відмовилися виконувати вимогу суду, пояснивши своє рішення тим, що діяльність компанії підпорядковується американським законам. Більше того, пошуковий гігант вказав на те, що підказки формуються автоматично, отож ні про яке вторгнення в приватне життя і мови бути не може.

Пошуковикові заборонили доповнювати запити
Пошуковикові заборонили доповнювати запити

У даному контексті адвокат наголосив на можливості подання нового позову з вимогою фінансової компенсації від Google, повідомивши, що його клієнт уже звертався до пошукового гіганта з проханням видалити підказку. Однак йому відмовили.

Зауважимо також, що функція автозаповнення запитів базується насамперед на вмісті запитів інших користувачів. Представники компанії зауважили, що іноді "в представлених пошукових запитах можуть міститися дурні, дивні та несподівані слова і фрази". При цьому фахівці вручну видаляють підказки, які зачіпають порнографію, насильство, дискримінаційні висловлювання та запити, які часто використовують для пошуку піратських матеріалів.

Нагадаємо також, що наприкінці 2011 року французький суд зобов'язав Google виплатити близько 50 000 євро страховій компанії, при введенні назви якої пошуковик пропонував підказку зі словом "шахрай".

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.