Гігантський паперовий літак здійснив свій перший політ Автор: lesya · Опубліковано: 28.03.2012 16:27 · Розділ: Нові технології

Мабуть, кожен з нас у дитинстві намагався всіляко удосконалити конструкцію паперового літачка для того, що б він літав краще та на більші відстані. І справді, запуск паперових літачків є для дітей справою звичною та буденною, тільки якщо цей "літачок" не важить близько 360 кілограмів та не сягає завдовжки 13.5 метрів. Саме такі габарити має літак, створений групою інженерів на чолі з Артом Томпсоном (Art Thompson). Їхнє паперове творіння стало найбільшим у світі паперовим літаком. Більше того, зовсім недавно цей літак здійснив свій перший шестисекундний політ над поверхнею пустелі в Арізоні.

Проект, в рамках якого й було створено найбільший у світі паперовий літак, був організований співробітниками Аерокосмічного музею Піма (Pima Air & Space Museum) з метою залучення підлітків та дітей до роботи музею та підвищення рівня їхнього інтересу до питань науки й техніки.

Гігантський паперовий літак злетів у повітря
Гігантський паперовий літак злетів у повітря

Перед створенням та розробкою реального літака фахівці музею провели конкурс на кращу конструкцію літака. Переможцем конкурсу став талановитий Артуро Вальденегро (Arturo Valdenegro), якому нещодавно виповнилося дванадцять. Більше того, хлопцю дісталася не лише слава переможця – він згодом брав участь у роботах зі створення літака та був присутній при його першому запуску.

Зрозуміло, що паперовий літак злетіти в повітря самостійно не міг ніяким чином. Учасники запуску прикріпили літак до вертольота, який, власне, і злетів на висоту 1200 метрів. Далі літак від вертольота відчепили, і він почав плавно приземлятися. Весь політ зайняв всього декілька секунд. Успіх проекту, організованого музеєм Pima Air & Space Museum, одразу ж привернув увагу молоді, та й громадськості взагалі, до авіації й науки в цілому. Хто знає, можливо вже через декілька десятків років хтось із цих молодих та зацікавлених стане автором якого-небудь абсолютно приголомшливого проекту, який докорінно змінить всю галузь авіації.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.