Причиною ожиріння є фруктоза Автор: lesya · Опубліковано: 28.03.2012 09:57 · Розділ: Краса і здоров'я

Донедавна основною причиною ожиріння вважалося вживання тваринних жирів. Однак цими днями американські вчені з’ясували, що вся справа у фруктозі, яка замінила цукор майже в усіх продуктах та солодких напоях.

Насправді ж користь фруктози перебільшено. Хоча вона по калорійності рівноцінна цукру, однак є набагато солодшою. Тому нею частенько замінюють цукор, щоб виключити зі свого раціону зайві калорії.

Фруктоза корисна натуральна (фото з zuzn.ru)
Фруктоза корисна натуральна (фото з zuzn.ru)

Але є один нюанс: та фруктоза, яка міститься у фруктах та ягодах, не є небезпечною. Більше того, щодня слід з'їдати не менше півкілограма фруктів та овочів для того, щоб поповнити запаси організму необхідною кількістю клітковини та інших корисних речовин.

Однак від хімічної фруктози користі мало. Вона підійде хіба що діабетикам, яким цукру взагалі не можна. А тим, хто прагне позбутися зайвих кіло, краще їсти солодкі фрукти та мед. "Швидко насититися допоможе свіжовичавлений сік - в такому випадку фруктоза засвоїться набагато швидше", - відзначають фахівці.

Однак людині потрібно лише дві чайні ложки цукру або фруктози на день – решта перетвориться на жир. Більше того, в організмі людини фруктоза перетворюється на незначну кількість глюкози, відкладаючись в основному в жирові запаси.

А тим людям, яким потрібно постійно бути в тонусі, не зашкодить шоколад. У помірних кількостях, зрозуміло, а не для підняття настрою.

"Насправді ендорфін, гормон радості, можна отримувати не лише з шоколаду, а приміром, від фізичних навантажень, від занять танцями, від тактильних відчуттів тощо" - твердять фахівці.

Зі щоденного раціону також варто виключити солодкі напої або замінити їх на аналоги з приставкою "лайт". На противагу поширеному сьогодні твердженню про небезпеку таких напоїв, американські дієтологи підкреслюють, що сьогодні промисловість навчилася виготовляти цукрозамінники на основі крохмалю та інших натуральних речовин.

Джерело: http://www.imdiet.net/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.